Secția de baschet a CS Câmpina se pregătește pentru debutul în Campionatul Regional, acolo unde formația câmpineană pregătită de antrenorul Cristina Potgieter va participa cu două echipe masculine - una de juniori sub 18 ani și o alta de baby-baschet.
Astfel, duminică, 24 noiembrie, echipa de juniori sub 18 ani va juca la Piteșlti, urmând a întâlni formațiile PrimoMegaball Pitești și CSS Târgoviște.
Lotul de juniori sub 18 ani pentru echipa câmpineană îi cuprinde pe: Iohan Berger, Andrei Brezeanu, Eduard Cojocaru, Luca Crăciun, Darius Duruian, Teodor Ivana, Andrei Mănăilă, Cristian Mocanu, Paul Mușat, Gabriel Șerban, Ștefan Tocaru.
Duminica următoare, chiar pe 1 decembrie, CS Câmpina va deplasa echipa de baby-baschet la Pucioasa, unde va disputa două partide cu formațiile Tonika Pucioasa și Golden Eagles Ploiești.

La finalul acestei săptămâni vor avea loc mai multe competiții sportive în Câmpina și împrejurimi sau cu participarea echipelor și sportivilor din această zonă.

Rar se întâmplă să poți vedea la un meci, chiar și de juniori, o asemenea cădere inexplicabilă, cum a înregistrat CS Câmpina în repriza secundă a partidei de la Ploiești, cu CSM-ul din localitate.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, duminică după-amiază s-au întâlnit pentru un ultim meci amical înaintea începerii returului, Sportul Câmpina și CS Cornu II.

Cei mai mici atleți de la CSS "Constantin Istrati" Câmpina au participat la "Cupa Micul Atlet" de la Bacău, care a avut loc sâmbătă, 28 februarie, o competiție interjudețeană foarte disputată și cu o prezență numeroasă a micilor sportivi.