O nouă veste tristă pentru Câmpina - a încetat din viață colonelul în rezervă Viorel Bondoc, fost consilier local timp de patru mandate, în perioada 2004-2020.

Pe fondul crizei politice de la nivel național, se discută foarte mult de stadiul implementării proiectelor prin PNRR (Planul Național de Redresare și Reziliență), un etalon important.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis zilele trecute câteva imagini realizate în parcarea din spatele blocurilor de pe Strada Mihai Eminescu.

Scriam în urmă cu câteva zile despre gunoaiele depozitate pe un teren din cartierul Voila, teren aflat la limita pădurii... Gunoaiele sunt tot acolo, dar Ocolul Silvic Câmpina a reacționat. Din nou, așa cum o făcuse și la alte articole pe tema gunoaielor din această zonă a Câmpinei.

Siguranța rutieră reprezintă o prioritate permanentă pentru Inspectoratul de Poliție Județean Prahova, în contextul unei dinamici tot mai complexe a traficului, care impune o implicare activă și susținută în vederea creșterii gradului de disciplină rutieră și protejării tuturor categoriilor de participanți, cu accent deosebit asupra celor vulnerabile.