Primăria Câmpina anunță că de vineri, 14 septembrie, ora 17.00 și până luni, 17 septembrie, ora 7.00, vor fi instituite unele restricții în privința traficului rutier, cu ocazia desfășurării celei de-a XI-a ediții a Festivalului "Serbările Toamnei", eveniment care se va desfășura pe Bulevardul Carol I, în zona Parcului Trandafirilor (notariate).
Astfel, în perioada menționată, circulația rutieră va fi închisă pe străzile Mărășești și Henri Coandă, precum și pe Bulevardul Carol I, tronsonul cuprins între intersecția cu Strada Frații Golești și intersecția cu Strada Sg.Maj. Erou Grigore Nicolae. De asemenea, pe perioada evenimentului, pe Strada 1 Decembrie 1918 se va circula pe două sensuri până la intersecția cu Strada Dreptății (se va putea merge pe Dreptății doar până în parcarea de la Penny, fără posibilitatea de ieșire în Bulevardul Carol I).
Citiți și: Programul complet al Festivalului "Serbările Toamnei" Câmpina 2018

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat privind instituirea unor restricții de trafic pe Strada Orizontului.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis niște imagini surprinse pe Strada Bogdan Vasile, la intersecția cu Aleea Zefirului, una dintre zonele rezidențiale ale Câmpinei, cam în spatele Muzeului Memorial „Nicolae Grigorescu”, cu impozite pe măsură.

Marți, la prânz, în cadrul unei ședințe extraordinare de îndată, consilierii câmpineni s-au întâlnit pentru a discuta și aproba o rectificare a bugetului local.

În cursul zilei de marți, 11 august 2026, în intervalul orar 11.00–15.00, polițiștii rutieri desfășoară acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță rutieră pe Drumul Național 1 (DN1), în contextul în care perioada estivală și intensificarea traficului rutier pot favoriza producerea unor evenimente rutiere.