Tot la București, ca și Campionatul Național de Atletism pentru sportivi sub 20 ani, a avut loc și Campionatul Național Masters, rezervat veteranilor.
Chiar dacă se intitulează club sportiv școlar, CSS ”Constantin Istrati” Câmpina are legitimați și trei sportivi veterani, care au câștigat sâmbătă probele la care au participat, devenind campioni ai României. Merituoșii campioni câmpineni sunt:
Antofița Mocanu (sub 40 ani) - locul 1, aruncarea greutății, 8,97m;
Anca Moraru Voiculescu (sub 40 ani) - locul 1, 60m, 9,95s;
Viorel Savu (sub 60 ani) - locul 1, aruncarea greutății, 12,96m.

Grupa mică de performanță a Clubului Barracuda Câmpina a participat duminică, 2 noiembrie, la Cupa ”Sprint Contratimp” la natație, care a avut loc în bazinul didactic de înot de la Moreni.

La Bănești, Sportul Câmpina a primit vizita formației Caraimanul Bușteni, una dintre echipele cele mai promițătoare ale acestei serii din al doilea eșalon valoric.

În deplasarea de la Rm. Sărat, CS Câmpina a întâlnit un adversar valoros, dar pe care l-a dominat, impunându-se în cele din urmă la o diferență confortabilă.

Câmpinenii au dominat partida în fața codașei Tineretul Gura Vitioarei, una dintre candidatele la retrogradare.