După ce în ultimele săptămâni s-a asfaltat Bulevardul Culturii din Câmpina, după lucrările la rețeaua de gaze, vineri, 13 decembrie, au fost realizate și marcajele rutiere.
Nu sunt primele marcaje rutiere care se realizează în ultimele săptămâni în Câmpina, ceea ce dă o notă de ordine, de curat, de frumos, o mână de om gospodar.
Pe Bulevardul Culturii, după cum se poate vedea și din imaginile surprinse vineri, chiar în timpul executării acestor marcaje, s-au trasat și locuri de parcare pe partea dreaptă a sensului de mers dinspre intersecția cu Strada Griviței spre intersecția cu Strada Plevnei, cu alte cuvinte, chiar pe partea cu sediile Primăriei Câmpina și Poliției Municipale.
Realizarea de marcaje rutiere pe străzile din Câmpina va continua și în perioada următoare.

Zarvă mare vineri seară în cartierul Câmpinița pe Aleea Luminii, acolo unde mai multe echipaje de pompieri au intervenit la un incendiu.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul zilei de joi, 26 februarie, pe Strada IL Caragiale, din Câmpina.

După ce a fost predat Consiliului Județean, tronsonul de drum surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu a revenit în atenția autorităților.

Pe lista plângerilor prealabile la adresa unor hotărâri ale Consiliului Local Câmpina, situație prezentată de Monica Voicu. șeful Serviciului Juridic din Primăria Câmpina, în ședința ordinară de joi după-amiază, s-a aflat și o solicitare mai bizară.