Liga A, etapa a 21-a. Derby-uri la Văleni şi Brebu

Sport (Categoria articolului)

La finalul acestei săptămâni are loc etapa a XXI-a din Liga A Prahova, derby-urile rundei având loc la Văleni, unde vine CS Cornu, şi la Brebu, unde va avea loc un derby local, aici venind echipa lui Florin Stăncioiu, Tricolorul Breaza, ambele în mare suferinţă. Iată programul complet, avancronicile jocurilor şi delegările arbitrilor şi observatorilor:

vineri, 8 aprilie, ora 17.00
Plopeni: CSO Plopeni – CS Blejoi
În tur, 1-0 (C. Vlad).
Etapa trecută, Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu) / CS Blejoi – Astra II (Dr. Gheorghe 2, Stanca, Ivan).
În ediţia trecută de campionat, CSO Plopeni – CS Blejoi 0-1 (Ivan) / CS Blejoi – CSO Plopeni 0-0.

Arbitri: Ovidiu Oprea - Valentin Dumitru, Cătălin Popovici.
Observator: Mihail Ionescu.

sâmbătă, 9 aprilie, ora 11.00
Văleni: Teleajen Văleni – CS Cornu
În tur, 1-1 (Sintulescu autogol – Gavrilă).
Etapa trecută, Avântul Măneciu – Teleajen Văleni 2-0 (C. Stoian, Onea) / CS Cornu – AFC Brebu 2-0 (Şovăială 2).
În ediţia trecută de campionat, CS Cornu – Teleajen Văleni 1-4 (Ioniţă – Cernea 2, Cruceru 2) / Teleajen Văleni – CS Cornu 1-0 (Cruceru).
Arbitri: Bogdan Zahiu - Andrei Sotir, Alexandru Chioibaşu.
Observator: Ion Andreoiu.

Tufeni: AS Tufeni – Găzarul Surani
În tur, 3-1 (Comnoiu 2, Vane – Bucur).
Etapa trecută, FC Băneşti – AS Tueni 3-1 (Stăncescu, Petrescu 2 – Braşoveanu) / Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Cristina Părăluţă - Cristinel Damian, Cristian Lefter.
Observator: Constantin Safta.

Ploieşti: Astra II – CS Ceptura
În tur, 2-1 (N. Popescu autogol, Bondilă – Lascu).
Etapa trecută, CS Blejoi – Astra II 4-0 (Dr. Gheorghe 2, Stanca, Ivan) / CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Micloiu, Pura - Oprea).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Andrei Moroiţă - Alexandru Chivu, Eduard Neagu.
Observator: Eugen Popescu.

sâmbătă, 9 aprilie, ora 17.00
Brebu: AFC Brebu – Tricolorul Breaza
În tur, 1-2 (B. Dumitru – Marcu autogol, Stan).
Etapa trecută, CS Cornu – AC Brebu 2-0 (Şovăială 2) / Tricolorul Breaza – CS Păuleşti 1-2 (Vintilă – Ciobanu, Pantilimonescu).
În ediţia trecută de campionat, AFC Brebu – Tricolorul Breaza 0-2 (Vişan, Vintilă) / Tricolorul Breaza – AC Brebu -1 (Istrate 2, Vintilă – Neagu).
Arbitri: Ionuţ Neagu - Sebastian Păduraru, Ştefan Călăraşu.
Observator: Constantin Ciocoiu.

Urlaţi: Unirea Urlaţi – FC Băneşti
În tur, 0-7 (Gânju, Negreanu 4, Budileanu, Nichifor).
Etapa trecută, Unirea Cocorăştii Colţ - Unirea Urlaţi 3-1 (Matei, Bălan, Durlea – Rob) / FC Băneşti – AS Tufeni 3-1 (Stăncescu, Petrescu 2 – Braşoveanu).
În ediţia trecută de campionat nu s-au întâlnit.

Arbitri: Laurenţiu Piciu - Ştefan Dumitrache, Gabriel Răduţă.
Observator: George Negoiţescu.

duminică, 10 aprilie, ora 11.00
Drăgăneşti: Progresul Drăgăneşti – Avântul Măneciu
În tur, 2-3 (Năftănăilă, Oprea – D. Stoian, Sârbu, Olteanu).
Etapa trecută, CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1 (Micloiu, Pura – Oprea) / Avântul Măneciu – Teleajen Văleni 2-0 (C. Stoian, Onea).
În ediţia trecută de campionat, Avântul Măneciu – Progresul Drăgăneşti 2-0 (C. Stoian, D. Stoian) / Progresul Drăgăneşti – Avântul Măneciu 2-1 (Oprea, Matei – Costache).
Arbitri: Doralin Bârziloiu - Octavian Ciorescu, Diana Florea.
Observator: Marian Deaconu.

Păuleşti: CS Păuleşti – Unirea Cocorăştii Colţ
În tur, 5-2 (M. Mihai, Bărăgan, Buutufei, Ciobanu 2 – Cazan, Aristan).
Etapa trecută, Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (Sârghie – Al. Vasile, Copilu) / Unirea Cocorăştii Colţ – Unirea Urlaţi 3-1 (Matei, Bălan, Durlea – Rob).
În ediţia trecută de campionat, Unirea Cocorăştii Colţ – CS Păuleşti 0-2 (Pripu, Bărăgan) / CS Păuleşti – Unirea Cocorăştii Colţ 10-0 (Butufei 2, M. Mihai 2, Ciobanu 4, Popa, Neagu).
Arbitri: Mădălin Dicu - Mircea Rusu, Stelian Mălăroiu.
Observator: Vasile Radu.

2964 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Sport

383 vizualizari
03 dec. 2022 21:04

Câmpineanul Darius Coman a câștigat proba de 100m bras la Concursul Țărilor Central Europene, de la Praga

Performanță excepțională pentru sportul câmpinean, după ce în cursul serii de sâmbătă, câmpineanul Darius Coman, de la Barracuda Câmpina, antrenat de Gabriel Cojocaru, a câștigat proba de 100m bras la Concursul Țărilor Central Europene, care are loc la Praga, în capitala Cehiei.

2456 vizualizari
01 dec. 2022 18:50

Liga A Prahova, trei restanțe se joacă duminică. Sunt ultimele meciuri ale anului 2022

Duminică, 4 decembrie, cu începere de la ora 11.00, sunt programate cele trei partide restante din etapa a 13-a, atunci când selecționata Prahovei a reprezentat România în Bulgaria, la Cupa Regiunilor UEFA. Iată programul și delegările acestor ultime jocuri din Liga A în anul 2022:

Alte stiri recente

969 vizualizari
03 dec. 2022 19:25

Contaminare cu țiței și apă sărată la Câmpina. Garda de Mediu a amendat operatorul responsabil cu 50.000 lei

Garda de Mediu Prahova a anunțat că a aplicat o amendă de 50.000 lei unui operator care desfășoară activități de extracție a hidrocarburilor pentru contaminarea unei suprafețe de aproximativ 60mp cu țiței și apă sărată.

600 vizualizari
03 dec. 2022 19:16

Concert caritabil organizat de liceenii câmpineni în beneficiul copiilor cu autism

Concertul "Zâmbete de sărbători" este organizat la Casa Tineretului de Grupul Informal de Inițiativă PeaceJam Câmpina, fiind un concert caritabil cu tineri artiști locali. Intrarea este liberă, iar publicul va putea face donații care vor ajunge la Asociația ”Glasul Autismului” din Câmpina.