În luna ianuarie a acestui an, Poliția Locală Câmpina demara o acțiune privind identificarea vehiculelor abandonate pe domeniul public. Până în momentul de față, Poliția Locală Câmpina a emis 58 de notificări în vederea ridicării acestora, către proprietarul sau deținătorul legal ori către compartimentul specializat al Primăriei.
În urma acestor acțiuni, 36 de vehicule au fos5 deja ridicate sau au fost repuse in circulație, în condițiile legii. “Campania de ridicare a vehiculelor care se supun regimului juridic stabilit de Legea nr. 421/2002 va continua - ne-a declarat directorul Poliției Locale Câmpina, Marius Vișan. Mulțumim cetățenilor care ne-au semnalat prezența autovehiculelor abandonate pe domeniul public și facem precizarea că procedura legală de ridicare este inițiată in cazul vehiculelor care îndeplinesc cumulativ două condiții: se află de cel puțin șase luni pe domeniul public și nu respectă normele tehnic elegale pentru a circula pe drumurile publice”.

Miercuri, în jurul orei 20.00 polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DN1, în afara localității Bănești, pe sensul de deplasare Câmpina – Ploiești.

Primăria municipiului Câmpina a transmis un comunicat de presă privind stadiul proiectului de modernizare a Străzii Orizontului.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis această imagine surprinsă în cursul dimineții de miercuri în parcul din fața Căminului Petrol de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, din Câmpina.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.