Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o fotografie realizată în mizeul zilei de duminică, 23 iunie, la intersecția dintre Calea Doftanei și Strada Mihai Eminescu.
Aici, pe un spațiu verde, se află o țâșnitoare, care în aceste zile caniculare ar trebui să fie o adevărată desfătare pentru câmpineni și nu numai. Ei bine, peste țâșnitoarea de aici s-a cam așternut praful, după cum se observă destul de bine în imagine. ”Oare câmpineanul de rând nu merită să poată bea o gură de apă rece?! Mai ales pe căldurile acestea... Ori doar să plătească taxe e bun?”, este mesajul amar al cititorului nostru.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, a fost din nou pe șantierul drumului surpat de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, care asigură și ieșirea spre DN1.

Consiliul Județean Prahova a aprobat vineri, în ședință extraordinară, repartizarea pe localități a cotei de 6% din impozitul pe venit aferent anului 2026.

La solicitarea Primăriei Câmpina, operatorul pentru lucrări de dezinsecție va realiza tratamente specifice în parcurile și zonele verzi din municipiu.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 9 iulie, cu privire la producerea unui accident rutier pe DJ 102I, în comuna Șotrile.