CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Rareș Hodoiu (AIKO Câmpina), trei medalii la Mondialul WUKF de la Cluj-Napoca

- Sport -

Rareș Hodoiu (AIKO Câmpina), trei medalii la Mondialul WUKF de la Cluj-Napoca

La sfârșitul acestei săptămâni a avut loc la Cluj-Napoca o nouă ediție a Campionatului Mondial WUKF de karate, competiție la care a fost prezent și Rareș Hodoiu, unul dintre cei mai valoroși sportivi de la AIKO Câmpina, pregătit de Sensei Gabriel Timofte.

Rareș Hodoiu a avut o participare meritorie în competiția de la Cluj-Napoca obținând nu mai puțin de trei medalii - aur la kata, argint la kumite rotativ și bronz la kumite.
Felicitări pentru excelenta performanță a sportivului, dar și pentru clubul câmpinean care a descoperit și pregătește un sportiv de un asemenea nivel.


26 Sep 2021 20:54 4740 vizualizari


Comentarii






582 vizualizari 15 Dec 2025 12:39 Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

La finalul săptămânii trecute, la Miercurea Ciuc a avut loc Campionatul Național de Natație pentru cadeți, competiție la care clubul câmpinean Barracuda a fost reprezentat de Maria Brotoiu, antrenor Gabriel Cojocaru.

citeste mai mult
337 vizualizari 15 Dec 2025 07:18 Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Timp de două zile, în sălile de sport din Valea Călugărească, Plopeni, Blejoi, Breaza și Vălenii de Munte au avut loc meciurile din faza grupelor a ediție a 31-a a Cupei ”Moș Crăciun”, organizată de AJF Prahova.

citeste mai mult
773 vizualizari 14 Dec 2025 13:33 Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Partida Chindia Târgoviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă, a fost ultima delegare în liga secundă pentru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

citeste mai mult
658 vizualizari 13 Dec 2025 14:18 Două prahovence pe podiumul Cupei Europei la bob feminin două persoane

Două prahovence pe podiumul Cupei Europei la bob feminin două persoane

Georgeta Popescu, din Câmpina, și Teodora Vlad, din Brebu, au adus mândrie delegației României la Cupa Europei la bob, a cărei a treia etapă a avut loc la Altenberg, Germania.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV