CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Încă opt stații noi, de maxi-taxi, vor fi montate în Câmpina

- Actualitate -

Încă opt stații noi, de maxi-taxi, vor fi montate în Câmpina

Modernizarea stațiilor pentru transportul public va continua anul acesta. După cum bine știți, la sfârșitul lui 2016 au fost montate primele două stații noi, la Penny Market și la Răcitor. Acum, Primăria Câmpina va achiziționa încă opt stații având același model ca precedentele (din lemn ecarisat, având încorporat chioșc pentru presă).

Prețul estimativ al celor opt stații este 130.000 lei (fără TVA). A fost demarată procedura de achiziție publică pentru achiziționarea și montarea stațiilor, au fost eliberate și certificatele de urbanism, au fost stabilite și locațiile stațiilor: trei pe Bulevardul Carol I, două pe Bulevardul Bălcescu, câte una pe străzile Oituz și Voila, una pe Șoseaua Paltinu.
Vă reamintim că primele două stații au costat 12.230 lei, fără TVA, selecția de oferte organizată de Primăria Câmpina pentru achiziționarea și montarea stațiilor fiind câștigată de firma Meridian Co SRL din Bușteni.


19 Apr 2017 11:20 4834 vizualizari


Comentarii






  • 23.04.2017 16:00 Cetateanu Ion Oare de ce se copieaza aceste jeguri inutile,ce aduce un aspect de nesimtire,lene si inutilitate marca administratie,de frica DNA? ieftin si calitativ? .Care este cauza acestei nepasari sa instalezi aceste porcarii nedefinite cu cabine inutile ,oare nu sunt bani aruncati ?poate Curtea de Conturi verifica raportul pret/ calitate si nesimtire.
3388 vizualizari 24 Jul 2026 15:37 Doi elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina sunt dispăruți și căutăți de autorități

Doi elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina sunt dispăruți și căutăți de autorități

Doi copii sunt dați dispăruți și căutați de autorități. Ambii sunt elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina.

citeste mai mult
2950 vizualizari 24 Jul 2026 14:00 Luni, 27 iulie, va fi oprită apa în mai multe zone din Câmpina

Luni, 27 iulie, va fi oprită apa în mai multe zone din Câmpina

HidroPrahova informează că în municipiul Câmpina vor fi executate lucrări de investiții pentru înlocuirea unui tronson al conductei de alimentare cu apă, la intersecția străzilor Orizontului cu Sălaj. Intervenția este necesară pentru creșterea siguranței și eficienței în exploatarea sistemului de distribuție.

citeste mai mult
600 vizualizari 24 Jul 2026 10:30 Colectare selectivă, naturală sau doar... nesimțire?

Colectare selectivă, naturală sau doar... nesimțire?

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o fotografie, surprinsă în această dimineață în cartierul Turnătoriei, undeva între blocurile din acest cartier.

citeste mai mult
964 vizualizari 23 Jul 2026 21:38 A mai trecut o zi. Autoritățile din Telega nu se sinchisesc că zeci de oameni sunt în continuare izolați!

A mai trecut o zi. Autoritățile din Telega nu se sinchisesc că zeci de oameni sunt în continuare izolați!

Zeci de oameni din Telega sunt în continuare izolați, după ce apele pârâului Mislea, care traversează satul Telega Vale, au făcut impracticabilă singura cale de acces spre acele gospodării.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV