Miercuri, la puțin timp după lăsarea serii, pe DN1, la intersecția cu drumul spre Florești, a avut loc un nou accident de circulație, de această dată un pieton fiind surprins de un autoturism și accidentat destul de serios, având nevoie de transportarea la spital pentru îngrijiri medicale.
Conform purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, accidentul s-a produs pe sensul Câmpina - Ploiești, un bărbat în vârstă de 65 de ani fiind surprins de un autoturism care era condus de un bărbat în vârstă de 37 ani. ”Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Cercetările sunt continuate de polițiști pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier și luarea măsurilor legale în consecință”, a mai precizat sursa citată.
Circulația s-a desfășurat îngreunat în zona respectivă, pentru scurt timp, traficul fiind dirijat de agenți de poliție.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine surprinsă în cursul acestei zile în cartierul Muscel, la intersecția străzilor IH Rădulescu cu Bucegi.

Din vara anului trecut, firma Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.

În cursul zilei de 14 ianuarie, doi prahoveni s-au ales cu dosare penale, din cauza comiterii unor infracțiuni la regimul rutier.

Consiliul Local Câmpina este convocat într-o primă ședință din anul 2026, care are două puncte pe ordinea de zi.