Organizatorii evenimentului ”Marș pentru viață”, care va avea loc la Câmpina pe 29 martie, au împărțit vineri, 7 martie, flori și pliante informative doamnelor și domnișoarelor cu care s-au întâlnit în centrul orașului.
Ajuns la ediția a XV-a, Marșul pentru viață va avea tema ”Fiecare OM contează!” Practic, o pledoarie pentru viață...
Viața fiecărui copil contează - pentru el, pentru familie, pentru lumea întreagă. Și sprijinul fiecărui om contează pentru viața și binele unui copil.
Marșul petru viață va avea loc la Câmpina pe 29 martie, cu începere de la ora 15.00, pe traseul Casa Tineretului - Bulevardul Carol I - Parcul Regele Mihai I.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

"Aduceți bucurii oriunde ați fi! Uneori, un gest mic schimbă o zi întreagă". Acestea au fost cuvintele preotului Daniel Rândașu, parohul bisericii din Provița de Sus, care a venit, alături de membrii Consiliului Parohial, pentru a aduce bucurie, alinare, mângâiere sub forma unui colind bătrânilor de la "Conacul Bunicii" din Câmpina.

Este o perioadă magică a fiecărui an, marcată de tradiția frumoasă și bogată a colindelor. Magia Crăciunului, cu toată emoția specifică, prinde contur (și) grație colindelor cântate, deopotrivă, de cei mici și cei mari.

Spiritul sărbătorilor de iarnă a prins viață în comuna Cornu printr-un emoționant proiect caritabil și de voluntariat intitulat „Mâini mici, gesturi mari”, inițiat și organizat de cadrele didactice și elevii Școlii Gimnaziale „Profesor Cristea Stănescu”.

Duminică, 21 decembrie, începând cu ora 11.00, după slujba religioasă, la Biserica "Sfânta Treime" din Câmpina (de la piață) va avea loc Târgul caritabil de Crăciun.