A fost mai degrabă un joc-școală decât un meci amical propriu-zis, având în vedere că antrenorul Muscelului este Mircea Hagianu, același care coordonează activitatea clubului de juniori care îi poartă numele.
Muscelul a învins cu 9-0, după 4-0 la pauză, golurile fiind marcate de A. Vasile (3), Dumitrașcu (2), Mititelu (2), Savu și Pană.
”A fost un antrenament reușit, împotriva unei echipe foarte tinere. Felicit băieții pentru efortul depus, pentru fazele si golurile reușite. Important este că nu au fost accidentări, pe un teren alunecos și o vreme potrivnică fotbalului", ne-a declarat la finalul partidei Claudiu Mutu, președintele Muscelului.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

A treia etapă a returului, a 18-a a campionatului Ligii a 4-a, va avea loc la finalul acestei săptămâni. Iată programul și delegările:

La finalul acestei săptămâni vor avea loc mai multe competiții sportive în care sunt implicate echipe din Câmpina și împrejurimi.

Poate părea doar un amănunt, dar este un amănunt care spune multe despre grija față de sport, față de baza materială care este pusă la dispoziția sportivilor.

Sportivii karateka din comuna Telega, de la Clubul Ryu Ken Dojo, practicanți ai stilului karate Shotokan în cadrul organizației SKDUN, au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național SKDUN desfășurat în perioada 14-15 martie 2026, la Voluntari. La prima lor participare într-o competiție oficială de karate, aceștia au reușit o performanță deosebită, cucerind în total 48 de medalii, dintre care 13 de aur.