Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 imagini surprinse zilele trecute, atunci când vântul a fost mai puternic, în centrul Câmpinei, la Blocul 7 ABC.
Cititorului nostru i-a fost atrasă atenția de mașinile de intervenție ale pompierilor aflate în zona Blocului 7 ABC și a văzut apoi tablele zburate de pe bloc și unele date jos preventiv de către pompieri, pentru a nu apărea incidente nedorite. Cititorul nostru se întreabă și ne întreabă dacă este normal să se întâmple așa ceva la un bloc proaspăt reabilitat și modernizat?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Practic, de aproape un an de când în parcul de pe Strada Oituz (fost ”Mițu-Chițu”) administrația locală a organizat târgul de Crăciun, acest spațiu a fost închis, de fapt, reînchis.

Rezerviştii cȃmpineni au un parteneriat cu o asociaţie similară din orașul Achern - Germania, iar în baza acestui parteneriat desfășoară diverse acțiuni, printre care și comemorarea eroilor celeilalte ţări la datele tradiţionale.

Sâmbătă dimineață, la Bănești, de-a lungul DN1, aproape 200 de oameni au protestat față de CNAIR care amână de la începutul acestui an repararea pasarelei pietonale și care tergiversează de ani mulți realizarea unui sens giratoriu la intersecția spre Urleta.

Consiliul Județean Prahova intenționează înființarea Organizației de Management al Destinației Județul Prahova, un organism care ar avea ca principal scop promovarea județului ca destinație turistică.