CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Anunț licitație publică - închiriere spații comerciale în corpul C1 al Pieței Centrale Câmpina

- Anunțuri -

Anunț licitație publică - închiriere spații comerciale în corpul C1 al Pieței Centrale Câmpina

Serviciul Public de Administrare și Exploatare a Pieței Centrale Agroalimentare a Municipiului Câmpina anunță organizarea următoarei licitații publice deschise cu strigare pentru închiriere spații comerciale din Complexul Corp C1 al Pieței Centrale, după cum urmează.

1. Un spațiu comercial (F1) în suprafață de 14 mp
- Destinație: comercializare carne, produse din carne și alte produse agroalimentare conform HGR nr. 348/2004.
- Prețul de pornire al licitației este de 2,5 lei/mp/zi aprobat prin HCL Câmpina nr. 14 din 31.01.2019. Tariful de închiriere este scutit de TVA.
- Garanția de participare este în valoare de 2.100 lei, iar în cazul în care ofertantul este declarat necâștigător i se va restitui suma respectivă la cerere, într-un cont comunicat de către acesta.

2. Corp C1 tarabe
Închirierea a 3 (trei) amplasamente pentru comercializare legume - zarzavat și legume - fructe;

- Amplasament sector legume – zarzavat în suprafață de 2 mp (11A/12A);
- Amplasament sector legume – zarzavat în suprafață de 2 mp (17A/18A).
Se licitează numai spațiul destinat comerțului. Prețul de pornire al licitației este de 6,6 lei/mp/zi aprobat prin HCL Câmpina nr. 14 din 31.01.2019. Tariful de închiriere este scutit de TVA. 
Garanția de participare este în valoare de 792 lei, iar în cazul în care ofertantul este declarat necâștigător i se va restitui suma respectivă la cerere într-un cont comunicat de către acesta.
- Amplasament sector legume – fructe în suprafață de 3 mp (9B/10B/11B).
Se licitează numai spațiul destinat comerțului.
Prețul de pornire al licitației este de 6,6 lei/mp/zi. Tariful de închiriere este scutit de TVA. Garanția de participare este în valoare de 1.188 lei, iar în cazul în care ofertantul este declarat necâștigător i se va restitui suma respectivă la cerere într-un cont comunicat de către acesta.

PASUL DE LICITAȚIE: Pasul de strigare este 10% din prețul de începere. Se poate folosi și multiplu de 10%. Vizitarea spațiilor scoase la licitație se poate face de luni până vineri între orele 8.30-15.30. 
Licitația va avea loc în data de 03.03.2020, ora 10.00 la sediul S.P.A.E.P.C.A din Câmpina, Str. Republicii nr. 16A, iar documentele pentru participarea la licitație se pot depune până pe 02.03.2020, ora 12.00 tot la sediul instituției. Caietul de sarcini specific pentru licitație va putea fi achiziționat contracost de la sediul  S.P.A.E.P.C.A Câmpina. Taxa este în valoare de 100 lei și reprezintă taxă participare licitație. Aceasta este nerambursabilă. Informații suplimentare la telefon: 0344.108.513, la sediul S.P.A.E.P.C.A. Câmpina și pe site-ul www.piatacampina.ro.


09 Feb 2020 09:22 5127 vizualizari


Comentarii






5341 vizualizari 26 Aug 2026 16:59 Primăria Câmpina anunță suspendarea temporară a serviciilor privind actele de urbanism

Primăria Câmpina anunță suspendarea temporară a serviciilor privind actele de urbanism

Primăria Câmpina a transmis un comunicat de presă privind suspendarea temporară a serviciilor pentru primirea, eliberarea și prelucrarea actelor de urbanism în Municipiul Câmpina (certificate de urbanism, autorizații de construire/desființare, activitate comisia tehnică de amenajare a teritoriului și urbanism (CTATU), comunicări începere/finalizare execuție lucrări).

citeste mai mult
267 vizualizari 24 Aug 2026 12:25 Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Am primit la redacție următorul anunț public, pe care îl publicăm integral:

citeste mai mult
284 vizualizari 13 Aug 2026 12:28 Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Anunț public privind emiterea unei autorizații de construire

Am primit la redacție următorul anunț public:

citeste mai mult
515 vizualizari 13 Aug 2026 09:02 Comunicat de presă - Finalizarea proiectului „Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina”

Comunicat de presă - Finalizarea proiectului „Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina”

UAT Municipiul Câmpina anunță finalizarea proiectului cu titlul "Renovarea energetică pentru blocurile de locuințe din Municipiul Câmpina", finanțat din fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României și din fonduri naționale.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV