CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Încă un pacient infectat cu coronavirus a decedat. Un bărbat de 70 de ani, care suferea și de diabet

- Actualitate -

Încă un pacient infectat cu coronavirus a decedat. Un bărbat de 70 de ani, care suferea și de diabet

Duminică seară, în România s-a înregistrat cel de-al treilea deces al unei persoane infectate cu noul coronavirus. Este vorba despre un bărbat de 70 de ani, confirmat pozitiv la data de 19 martie 2020, internat la Spitalul Județean de Urgență din Piatra Neamț și transferat ulterior la Spitalul de Boli Infecțioase din Iași, după cum informează Grupul de Comunicare Strategică.

"Pacientul avea afecțiuni cronice preexistente (diabet și hipertensiune arterială). În urma anchetei epidemiologice nu s-a constatat un istoric de călătorie în cazul acestui pacient și nici contact cu o persoană infectată", se precizează în comunicatul Grupului de Comunicare Strategică.
Vă reamintim că astăzi au decedat alți doi pacienți infectați cu coronavirus, ambii suferind și de alte afecțiuni - un bărbat de 67 de ani, internat la Spitalul de Boli Infecțioase din Craiova, care suferea și de cancer în stadiu terminal și un bărbat de 74 de ani, internat la Spitalul Clinic "Victor Babeș" din București, care suferea de o boală cronică preexistentă, pentru care se afla în programul de dializă.
(Foto ilustrativ, sursă Mediafax)


22 Mar 2020 21:21 3386 vizualizari


Comentarii






232 vizualizari 21 Jul 2026 23:11 Forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile

Forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile

În cursul zilei de marți, 21 iulie, forțele de intervenție mobilizate în sprijinul ISU Prahova și-au încheiat misiunile desfășurate în localitățile Bușteni și Breaza, în contextul gestionării efectelor fenomenelor hidrometeorologice.

citeste mai mult
551 vizualizari 21 Jul 2026 22:47 Cod roșu hidrologic, inclusiv în zona Câmpina, până miercuri, la ora 12.00

Cod roșu hidrologic, inclusiv în zona Câmpina, până miercuri, la ora 12.00

ISU Prahova a transmis un mesaj ROALERT pentru codul roșu hidrologic anunțat în urma avertizării de la Institutul Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor.

citeste mai mult
209 vizualizari 21 Jul 2026 21:07 Sanitas a obținut în instanță suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării

Sanitas a obținut în instanță suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării

Curtea de Apel București a decis marți, 21 iulie, suspendarea procedurii privind proiectul legii salarizării, la sesizarea Federației Sindicale Sanitas.

citeste mai mult
664 vizualizari 21 Jul 2026 10:53 35 locuri noi de parcare în spațiul amenajat pe Strada Erupției

35 locuri noi de parcare în spațiul amenajat pe Strada Erupției

În curusl dimineții de marți, 21 iulie, s-a făcut recepția finală a lucrărilor de amenajare a parcării de pe Strada Erupției din Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV