CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Ofertă consistentă, cerere redusă la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți de la Câmpina

- Actualitate -

Ofertă consistentă, cerere redusă la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți de la Câmpina

UPDATE - Conform datelor prezentate de ALOFM Câmpina la finalul acțiunii de astăzi, în total la Bursă au participat 293 persoane aflate în căutarea unui loc de muncă, dintre care 136 absolvenți. 124 de persoane au fost selectate pentru interviuri și/sau probe de lucru.

La Câmpina are loc astăzi Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți, acțiune care a început la ora 9.00 și se va încheia în jurul orei 13.00. Potrivit Lilianei Vasile, șefa ALOFM Câmpina, au fost invitați 60 de agenți economici din municipiu și împrejurimi, iar la Bursă au venit 28 cu o ofertă destul de consistentă - 245 locuri de muncă în diverse domenii și pentru toate categoriile de studii (video).

Din păcate, așa cum s-a întâmplat și în ultimii ani, interesul șomerilor față de locurile de muncă vacante, oferite în cadrul Bursei, este sub așteptări. Destul de puține persoane aflate în căutarea unui loc de muncă au venit astăzi la Casa de Cultură 'Geo Bogza' din Câmpina, acolo unde are loc Bursa pentru absolvenți. Poate până la ora 13.00 situația se va mai schimba, deși, având în vedere experiența anilor precedenți, șomerii cu adevărat interesați de un loc de muncă vin la Bursă la primele ore. 
Precizăm încă o dată că la Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți pot veni nu doar absolvenții promoției 2016, ci toate categoriile de persoane interesate de un loc de muncă.


20 Oct 2016 11:28 5691 vizualizari


Comentarii






  • 20.10.2016 13:10 Alina Popescu La ora 11:30 am ajuns acolo, mai erau doar doi reprezentanti de la 2 companii.
427 vizualizari 27 Mar 2026 21:31 Pe Strada Mihai Eminescu nu se va mai putea parca pe trotuarul din dreptul Colegiului „Grigorescu”

Pe Strada Mihai Eminescu nu se va mai putea parca pe trotuarul din dreptul Colegiului „Grigorescu”

În condițiile în care lipsa locurilor de parcare, mai ales în zona centrală, este o problemă din ce în ce mai acută în Câmpina, mulți conducători auto alegeau să-și lase mașinile pe trotuarul de pe Strada Mihai Eminescu în dreptul Colegiului Național „Nicolae Grigorescu”.

citeste mai mult
363 vizualizari 27 Mar 2026 21:10 Discuții aprinse în Consiliul Local pentru monitorizarea lucrărilor de la Spitalul Municipal

Discuții aprinse în Consiliul Local pentru monitorizarea lucrărilor de la Spitalul Municipal

O propunere a consilierului local Rudolf Leica la ”diverse” în ședința ordinară a Consiliului Local Câmpina de joi, 26 martie, a iscat un șir de discuții aprinse.

citeste mai mult
314 vizualizari 27 Mar 2026 20:20 De aproape trei săptămâni, o groapă în urma unei lucrări pe Strada IH Rădulescu încurcă traficul rutier

De aproape trei săptămâni, o groapă în urma unei lucrări pe Strada IH Rădulescu încurcă traficul rutier

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine cu o groapă apărută pe Strada IH Rădulescu, în urma unei lucrări la o rețea de utilități.

citeste mai mult
274 vizualizari 27 Mar 2026 19:06 Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

Polițiștii au prins cu... radarul un șofer cu permisul suspendat

În seara zilei de joi, 26 martie, la Bănești, pe DJ100D, polițiștii au depistat un autoturism care circula cu o viteză de 65km/h, cu o viteză cu 15km/h față de cea permisă pe acel sector de drum.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV