În cursul zilei de luni, 2 decembrie, polițiștii din Bănești au fost informați de producerea unui accident rutier pe o stradă din localitate.
Polițiștii s-au deplasat la fața locului, iar din primele verificări a reieșit faptul că un bărbat de 60 ani, aflat la volanul unui autoturism, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare și ar fi intrat în coliziune cu o mașină parcată. În urma producerii accidentului au rezultat doar pagube materiale. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 1,12 mg/l alcool pur în aerul expirat.
În cauză, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea situației de fapt și luarea măsurilor legale care se impun, a menționat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, în stația de autobuz din apropierea Complexului comercial Penny, identificată până de curând ca fiind stația de la cinematograf.

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută, în jurul orei 23.30, la o locuință particulară din comuna Provița de Jos, sat Drăgăneasa.

Ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Dragoș Pîslaru, a anunțat, săptămâna trecută, că a primit confirmarea de la Parchetul European cu privire la derularea investigației în cazul achiziției la suprapreț a microbuzelor școlare electrice. Un scandal în mijlocul căruia este o firmă din Câmpina - Aveuro Internațional SRL a lui Vlad Papuc.

Odată cu apariția tot mai frecventă a urșilor pe străzile din Câmpina, Primăria a anunțat în cursul zilei de luni, 20 aprilie, o serie de decizii concrete.