Două autoturisme Logan, unul cu număr de înmatriculare de Prahova, iar celălalt de Timiș, s-au ciocnit în această după-amiază pe DN1, la km 103+650 m, pe raza orașului Breaza. Trei persoane (doi adulți și un copi) au fost transportate la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești.
Cel mai probabil, printre cauzele accidentului s-au numărat viteza și neasigurarea la schimbarea benzii de mers. Loganul argintiu (combi, cu număr de Timiș) a izbit puternic în spate Loganul roșu (cu număr de Prahova). La locul accidentului s-au deplasat echipaje de la Poliție, ISU și Serviciul Județean de Ambulanță. Șoferul Loganului argintiu și soția și copilul conducătorului auto din celălalt autoturism au fost transportați direct la Ploiești, la Spitalul Județean de Urgență. Copilul de numai 2 ani a suferit un șoc, plângea încontinuu și nu a putut fi evaluat la locul accidentului de către medicii de pe Ambulanță.

Primăria municipiului Câmpina a transmis, prin intermediul unui comunicat de presă, un apel la populație pentru buna funcționare a insulelor ecologice digitalizate.

Școala de șoferi GPS Auto Câmpina consideră că performanța merită răsplătită.

Asistent medical generalist și asistent medical de farmacie sunt cursurile acreditate pe care le derulează Școala Postliceală „Louis Pasteur" Câmpina.

O lecție reușită este aceea în care copiii învață jucându-se, iar progresul lor este vizibil la fiecare pas. Preșcolarii grupei mari „Gărgărițele”, coordonați de profesor Elena Secară, au fost joi, 4 iunie, protagoniștii unei lecții demonstrative de succes, concepută ca o punte educațională spre clasa pregătitoare.