CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

La Câmpina se intervine pentru deszăpezire în ordinea priorităților

- Actualitate -

La Câmpina se intervine pentru deszăpezire în ordinea priorităților În municipiul Câmpina, utilajele de deszăpezire sunt pe străzi încă din timpul nopții, dar se acționează în ordinea priorităților. Mai exact, se intervine cu precădere pe arterele principale, pe pasajul suprateran, pe căile de acces în localitate, pe străzile în pantă, în principalele intersecții și în zonele adiacente spitalelor.

"Din punctul meu de vedere nu sunt probleme în Câmpina. Se circulă în condiții de iarnă. Am intervenit cu utilajele de deszăpezire pe străzile principale și urmează ca, în conformitate cu graficul stabilit împreună cu administrația locală, să intrăm și pe străduțele mai mici și în cartierele mărginașe. Avem utilajele necesare, avem și oameni, avem și material antiderapant și continuăm să acționăm în ordinea priorităților. Singura problemă cu care ne confruntăm este vântul care aduce zăpada înapoi pe carosabil, în urma utilajului de deszăpezire. De aceea, la intrările și ieșirile din oraș, precum și pe bulevardele centrale intervenim de mai multe ori", ne-a declarat Florin Constantinescu, directorul firmei Floricon Salub, cea care se ocupă de activitatea de deszăpezire în Câmpina.


17 Jan 2016 12:43 5588 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
83 vizualizari 05 Jun 2026 09:08 La Câmpina, presiunea apei va fi mai scăzută

La Câmpina, presiunea apei va fi mai scăzută

HidroPrahova a anunțat că în cursul zilei de vineri, 5 iunie, presiunea apei la Câmpina va fi mai scăzută.

citeste mai mult
553 vizualizari 04 Jun 2026 20:14 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”În ultimii șase ani au fost zece licitații pentru ștrand. Am transmis o informare Consiliului Local...”

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. ”În ultimii șase ani au fost zece licitații pentru ștrand. Am transmis o informare Consiliului Local...”

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
825 vizualizari 04 Jun 2026 18:38 Fostul sediu administrativ al Turnătoriei Câmpina - degradare, geamuri sparte, un loc părăsit de oameni și invadat de porumbei

Fostul sediu administrativ al Turnătoriei Câmpina - degradare, geamuri sparte, un loc părăsit de oameni și invadat de porumbei

Din toata Turnătoria Câmpina, acum a mai rămas doar sediul administrativ. Imaginea este dezolantă - pereți negri, geamuri sparte, un loc invadat de porumbei. Atât a mai rămas din una dintre mândriile industriale ale Câmpinei...

citeste mai mult
355 vizualizari 04 Jun 2026 15:05 După trei ani, Electrica a schimbat un stâlp crăpat pe Strada Toma Ionescu

După trei ani, Electrica a schimbat un stâlp crăpat pe Strada Toma Ionescu

Sunt aproape trei ani de când am semnalat existența unui stâlp din beton crăpat, dar nu crăpat doar puțin, ci cât să poți băga o țigară în acea crăpătură.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV