Pe DN1, la Comarnic, pe sensul de mers Sinaia - Câmpina, a avut loc luni dimineață un accident rutier.
O autoutilitară, condusă de un bărbat de 39 ani, a lovit un motociclu care circula în același sens și care era condus de un tânăr de 29 ani. Căzut pe carosabil, acesta a refuzat transportul la spital. În schimb, bărbatul de 39 ani a fost testat pentru alcool, valoarea indicată de tester fiind de 0,55mg/l alcool pur în aerul expirat. S-a ales cu dosar penal.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Un bărbat de 39 ani se afla la volanul unui autoturism pe Bulevardul Carol I, fiind oprit de polițiști pentru control. Se întâmpla vineri, 31 iulie, în jurul orei 20.30.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat încă de săptămâna trecută că în stația de la Salcie, pe sensul spre Bănești, de un cablu electric atârnă niște crengi.

Într-un context mai larg al discuției legate de semafoare, la capitolul „Diverse” al celei mai recente ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina, a existat și o dezvăluire a unui consilier local.

Comisarii Gărzii de Mediu de la Comisariatul Județean Prahova au aplicat o amendă de 60.000 lei unui operator economic din Câmpina care efectua dezmembrări auto ilegale, fără a avea autorizație de mediu.