La Librăria Elstar din centrul municipiului Câmpina a fost, vineri seară, atmosferă de sărbătoare. Prilejul - lansarea volumului ”Blestemul” al jurnalistului Adrian Brad.
Au fost mulți prieteni și apropiați ai autorului, iar amfitrionul evenimentului a fost scriitorul Florin Dochia, cel care a și vorbit, alături de profesorul Christian Crăciun, despre volumul lansat. Au mai vorbit și alții, remarcându-se fostul primar al municipiului Câmpina - GheorgheTudor.
La final, emoționat și recunoscător, Adrian Brad a oferit autografe, personalizând fiecare dedicație pentru cei care l-au susținut și i-au apreciat munca, marcând astfel un moment de neuitat pentru toți cei care au luat parte la această serată culturală.
Mai multe despre Adrian Brad și volumul lansat puteți afla din interviul pe care acesta ni l-a acordat recent - AICI.

Sâmbătă, 18 aprilie, de la ora 11.00, la Librăria Elstar va avea loc o nouă ediție a Matineului Cultural Elstar, care va prilejui lansarea volumului „Același tu, o altă eu”, de Daria Comșa.

Seratele Culturale Elstar continuă vineri, 17 aprilie, de la ora 17.30, cu lansarea volumului „Câștig prin remiză! chiar și când pot să dau mat”, de Petre Ion Costache.

În Anul Brâncuși, lansarea volumului „Brâncuși, dragostea mea”, de Claudia Motea, apărut la Editura Creator, nu putea fi decât un moment de gală din cadrul Seratelor Culturale Elstar.

Peste 880 lucrări trimise de elevi din 38 județe au avut de analizat membrii juriului Concursului Național „Umbrela Verde”, ajuns la a XIII-a ediție și organizat de Școala Gimnazială „Ion Câmpineanu”.