Duminică după-amiază, în urmă cu puține momente, pe Bulevardul Nicolae Bălcescu din Câmpina, la intrarea / ieșirea spre și de la Complexul comercial Kaufland, a avut loc un grav accident de circulație în care au fost implicate două autoturisme.
Impactul a fost atât de puternic încât una dintre mașini a luat foc.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Prahova, a fost o coliziune între un BMW și un Mercedes, ambele înmatriculate în Prahova, cu patru ocupanți la bord, urmată de producerea unui incendiu care a izbucnit la una dintre mașini și care a afectat apoi ambele autovehicule. Din fericire, evenimentul nu a fost soldat cu victime, persoanele aflate la bordul autoturismelor reușind să se autoevacueze la timp.
Vom reveni.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Odată cu aprobarea taxelor și impozitelor locale pentru anul 2026, Consiliul Local Câmpina au intrat în vigoare și noile tarife de vizitare a Castelului ”Iulia Hasdeu”, unde funcționează Muzeul Memorial ”BP Hasdeu”.

Sărbătorile de iarnă s-au încheiat, iar în această perioadă brazii naturali utilizați pentru decorarea locuințelor pot fi scoși pentru colectare.

Luni, 5 ianuarie, a fost prima zi lucrătoare a anului 2026. Și a fost prima zi lucrătoare inclusiv la Direcția Economică a Primăriei municipiului Câmpina.

Înăsprirea condițiilor meteorologice a readus în atenție cazurile de furt de material lemnos. De altfel, în zona Câmpina, în cursul zilei de 3 ianuarie 2026, s-au înregistrat două astfel de cazuri.