CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Alegeri locale 2024. Daniel Ioniță: ”Aveți în continuare încredere în echipa România în Acțiune!”

- Actualitate -

Alegeri locale 2024. Daniel Ioniță: ”Aveți în continuare încredere în echipa România în Acțiune!”

După anunțarea rezultatelor la alegerile locale din 9 iunie 2024, Daniel Ioniță, președintele executiv al Partidului România în Acțiune și candidat al acestei formațiuni politice la funcția de primar al municipiului Câmpina, ne-a transmis următorul mesaj:

”Le mulțumesc celor aproape 500 de câmpineni care ne-au votat la Consiliul Județean, cât și celor aproape 300 care m-au votat pentru funcția de primar și pentru Consiliul Local la Câmpina.
Chiar dacă este o înfrângere, la Câmpina, în 9 iunie 2024, vă rog să aveți în continuare încredere în echipa România în Acțiune! Voi fi alături de câmpineni așa cum am fost și până acum și voi sprijini orice demers care aduce prosperitate și bunăstare concetățenilor mei.
Cât despre rezultatele obținute la nivel național, nu pot decât să fiu mândru de performanțele colegilor mei nu doar din Prahova, dar și din Dâmbovița. Să nu uităm că acum 4 ani am avut 27 de consilieri la nivelul județului Prahova, iar astăzi avem 50 de aleși locali și poate cel mai important, am reușit să câștigăm o primărie, la Balta Doamnei!
Le mulțumesc prahovenilor care au crezut în proiectul nostru și îi rog să o facă în continuare pentru că nu o să-i dezamăgim!
Am demonstrat că România are Viitor!”


12 Jun 2024 17:54 1895 vizualizari


Comentarii






837 vizualizari 02 Dec 2025 19:48 Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

Ministrul Sănătății s-a întâlnit cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza, localități afectate de criza apei

În contextul crizei apei, ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a ajuns de urgență la Consiliul Județean Prahova, unde, împreună cu președintele instituției, Virgil Nanu, a avut o ședință de lucru cu managerii spitalelor din Câmpina, Băicoi, Florești și Breaza. 

citeste mai mult
973 vizualizari 02 Dec 2025 18:25 Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Centrala de la Brazi, oprită din cauza lipsei apei la Barajul Paltinu. Ședință de urgență la Prefectura Prahova

Problemele de la Barajul Paltinu au dus la oprirea temporară a centralei electrice de la Brazi, deținută de Petrom și care furnizează aproape 10% din producția națională de electricitate.

citeste mai mult
880 vizualizari 02 Dec 2025 18:09 Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

Pompierii au aprovizionat cu apă Adăpostul chinologic de la Câmpina

În cursul zilei de marți, 2 decembrie, pompierii au ajuns cu o autocisternă cu apă și la Adăpostul chinologic de la Câmpina, situat la marginea localității, pe malul râului Doftana.

citeste mai mult
1887 vizualizari 02 Dec 2025 15:47 Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

Noi puncte de distribuție a apei potabile din rezerva de stat, deschise la Câmpina

După cum scriam într-un articol anterior, la Câmpina a ajuns un nou transport cu apă potabilă îmbuteliată din rezerva de stat. Este vorba de 27.648 litri.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV