Este ultimul week-end înaintea reluării competiţiilor fotbalistice judeţene, pentru că, vă reamintim, pe 27-28 februarie sunt programate partidele din 16-imile de finală ale fazei judeţene a Cupei României, fază din care vor intra în competiţie şi echipele din Liga A Prahova. Aşa că toate formaţiile, inclusiv cele din zona Câmpina, şi-au programat meciuri de verificare. Iată programul acestora:
sâmbătă, 20 februarie, ora 11.00
Băneşti: FC Băneşti - CS Cornu
Brebu: AFC Brebu - Olimpia Răduleşti (Ialomiţa)
Breaza: Tricolorul Breaza - Unirea Braniştea (Galaţi)
Buşteni: Caraimanul Buşteni - Agricola Borcea (Călăraşi)
duminică, 21 februarie, ora 11.00
Măgureni: Avântul Măgureni - AS Măgura Trestioara
Proviţa de Sus: Vulturii Proviţa de Sus - AFC Brebu
Băicoi: Petrolul Băicoi - Tricolorul Breaza
Măneciu: Avântul Măneciu - AS Tufeni
Câmpina: Sportul Câmpina - Unirea Braniştea (Galaţi)

Meci într-o singură direcție, în care nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei.

Cupa Muscel, organizată de Asociația Câmpina Curată, a ajuns a ediția a XII-a. Dincolo de paleta tot mai diversificată a disciplinelor sportive, poate cel mai mare câștig al acestei competiții este numărul mare de elevi care aleg pentru o zi să lase gadegturile și să vină să facă sport.

Jocurile etapei a 26-a din Liga a a 4-a au loc pe parcursul a două zile, sâmbătă și duminică. Iată rezultatele înregistrate până acum și clasamentul la zi:

Campionatul județean se apropie de finalul unei noi ediții. La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 26-a. Iată programul și delegările: