Miercuri după-amiază au fost programate semifinalele fazei județene a Cupei României. În cele din urmă a avut loc numai un joc, partida Tricolorul Breaza - CS Blejoi fiind amânată până când comisiile AJF se vor pronunța asupra unei contestații făcute de CS Cornu împotriva clubului Tricolorul Breaza. La mai bine de o săptămână distanță a avut loc și cea de-a doua semifinală.
FC Bănești - CSO Plopeni 0-5
Tricolorul Breaza - CS Blejoi 2-3
CSO Plopeni și CS Blejoi vor juca finala.

La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 2-a din Liga a 4-a Prahova. Iată programul și delegările:

La finalul acestei săptămâni, în Câmpina și împrejurimi sau cu participarea unor sportivi ori echipe din zona Câmpina sunt programate mai multe competiții sportive.

Aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a CS Câmpina se află pe ordinea de zi a ședinței ordinare a Consiliului Local Câmpina de joi, 27 august 2026.

A fost prima etapă a Ligii a 4-a Prahova. O rundă cu 29 goluri și câteva rezultate interesante.