CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Primarul comunei Șotrile, Bogdan Davidescu, audiat de DIICOT într-un dosar de șantaj, pornografie infantilă și act sexual cu un minor

- Actualitate -

Primarul comunei Șotrile, Bogdan Davidescu, audiat de DIICOT într-un dosar de șantaj, pornografie infantilă și act sexual cu un minor

În această dimineață, la sediul Primăriei comunei Șotrile au descins procuroriii de la DIICOT Prahova, care au efectuat percheziții într-un dosar de șantaj, act sexual cu un minor și pornografie infantilă. Suspectul din acest dosar este chiar primarul comunei Șotrile, Bogdan Davidescu.

În comunicatul remis presei de DIICOT, se precizează: "La data de 25.10.2018, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Serviciul Teritorial Ploiești au efectuat două percheziții pe raza comunei Șotrile, dintre care o percheziție la sediul unei instituții publice, într-o cauză în care se efectuează cercetări față de un suspect, pentru săvârșirea infracțiunilor de șantaj, act sexual cu un minor și pornografie infantilă. În fapt, s-a reținut faptul că, în perioada 2016-2017, suspectul a început o relație de concubinaj cu o minoră care la acea dată avea vârsta de aproximativ 13-14 ani, iar relațiile sexuale pe care le-a întreținut cu acesta au avut loc începând cu vârsta de 16 ani, în mod constant, victima fiind dependentă financiar și influențată de autoritatea suspectului. Întrucât persoana vătămată a refuzat să mai continue respectiva relație, suspectul a început să o șantajeze, amenințând-o că va face publice mai multe imagini sau înregistrări de natură compromițătoare cu caracter pornografic, reprezentând-o pe minoră, ori că le va prezenta părinților acesteia în cazul în care nu va continua relația de concubinaj. În urma perchezițiilor, au fost ridicate mai multe sisteme informatice și medii de stocare a datelor informatice în vederea continuării cercetărilor". 
După finalizarea perchezițiilor la sediul Primăriei comunei Șotrile, procurorii DIICOT l-au invitat la audieri pe primarul Bogdan Davidescu.


25 Oct 2018 17:49 5467 vizualizari


Comentarii






  • 25.10.2018 21:59 Remus Primar de tot ..., drumurile din Sat Seciuri care apartine de Comuna Sotrile sunt de tot râsul nu apâ curentâ , nu Illuminati stradal,dar ... copii ! Huuuâ !!
598 vizualizari 12 Jun 2026 17:03 La Câmpina vor continua lucrările la rețeaua de gaze. S-au stabilit străzile pe care se va interveni în următoarea lună

La Câmpina vor continua lucrările la rețeaua de gaze. S-au stabilit străzile pe care se va interveni în următoarea lună

În urma discuțiilor din cadrul Comisiei pentru Siguranța Circulației de la nivelul Primăriei Câmpina a fost emis următorul comunicat de presă:

citeste mai mult
1645 vizualizari 12 Jun 2026 12:37 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. De ce nu se marchează și numerotează locurile de parcare în cartierul Turnătorie?

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. De ce nu se marchează și numerotează locurile de parcare în cartierul Turnătorie?

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
804 vizualizari 12 Jun 2026 08:27 Pompierii au continuat intervențiile pentru îndepărtarea efectelor ploii puternice la Comarnic și Provița de Sus

Pompierii au continuat intervențiile pentru îndepărtarea efectelor ploii puternice la Comarnic și Provița de Sus

Urmare a ploilor puternice care cad în continuare în zona Câmpina, pompierii militari au acționat în cursul serii și nopții trecute pentru îndepărtarea efectelor produse de aceste ploi puternice.

citeste mai mult
2422 vizualizari 11 Jun 2026 19:23 Din nou, potop la Valea Doftanei

Din nou, potop la Valea Doftanei

Urmare a codului portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată anunțat de ANM pentru intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00, Valea Doftanei a fost lovită din nou de un potop.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV