O parte a Cartierului Voila din municipiul Câmpina nu are apă potabilă de mai bine de o oră. Potrivit reprezentanților HidroPrahova, motivul îl reprezintă o defecțiune apărută la un cămin de apă, unde se află mai multe racorduri principale. Se intervine în acest moment pentru rezolvarea problemei.
După remedierea defecțiunii, va fi reluată alimentarea cu apă potabilă în zona afectată. Se speră ca acest lucru să se întâmple într-un timp cât mai scurt.

Străzile secundare din cartierul Voila, din municipiul Câmpina, au fost ignorate de administrațiile din ultimele mandate. Acum, modernizarea Străzii Tradafirilor a fost inclusă în bugetul local pentru acest an în vederea modernizării.

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova informează participanții la trafic și opinia publică că, la data de 25 august 2026, începând cu ora 19.00, vor fi instituite restricții de circulație pe Drumul Național 1 (E60), în zona km 94+400 m, pe sensul de mers Ploiești către Brașov.

Unul dintre fostele spații ale Institutului de Cercetări în Petrol din Câmpina, de pe Strada Schelelor, a fost vândut în anul 2012 de Petrom, fiind achiziționat de societatea Confind.

Din punct de vedere al infrastructurii rutiere, primarul Irina Nistor a prezentat stadiul unui nou proiect care a început și va aduce modernizarea Aleii Arcașului, din cartierul Voila.