O veste tristă a venit din lumea medicală a Câmpinei: s-a stins din viață medicul Zoe Toma.
Medic specialist în boli interne, dr. Zoe Toma a lucrat o viață la Spitalul Municipal Câmpina, iar după ieșirea la pensie a acceptat să mai ajute sistemul medical, făcând gărzi, mai întâi la Spitalul Municipal, iar în ultima vreme, la Spitalul de Boli Pulmonare din Breaza.
Prezență discretă, dar cu o personalitate puternică, dispariția medicului Zoe Toma, la aproximativ 88 ani, va lăsa un gol în sufletele tuturor cerlor care au cunoscut-o. Dumnezeu să o odihnească în pace și condoleanțe familiei îndoliate!

Practic, de aproape un an de când în parcul de pe Strada Oituz (fost ”Mițu-Chițu”) administrația locală a organizat târgul de Crăciun, acest spațiu a fost închis, de fapt, reînchis.

Rezerviştii cȃmpineni au un parteneriat cu o asociaţie similară din orașul Achern - Germania, iar în baza acestui parteneriat desfășoară diverse acțiuni, printre care și comemorarea eroilor celeilalte ţări la datele tradiţionale.

Sâmbătă dimineață, la Bănești, de-a lungul DN1, aproape 200 de oameni au protestat față de CNAIR care amână de la începutul acestui an repararea pasarelei pietonale și care tergiversează de ani mulți realizarea unui sens giratoriu la intersecția spre Urleta.

Consiliul Județean Prahova intenționează înființarea Organizației de Management al Destinației Județul Prahova, un organism care ar avea ca principal scop promovarea județului ca destinație turistică.