CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

TIR răsturnat pe DN1, la Breaza. Se circulă pe o singură bandă spre Brașov

- Actualitate -

TIR răsturnat pe DN1, la Breaza. Se circulă pe o singură bandă spre Brașov

Un TIR s-a răsturnat noaptea trecută pe DN1, la km 102, pe raza localității Breaza, după ce a lovit separatoarele de sens de pe axul drumului. TIR-ul se deplasa spre Brașov și era încărcat cu biciclete. Nicio persoană nu a fost rănită. Sensul de mers spre munte a fost blocat câteva ore, timp în care s-au efectuat cercetări cu privire la cauzele care au stat la producerea acestui accident și s-a intervenit pentru deblocarea parțială a drumului.

Potrivit infomațiilor furnizate de purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, Raluca Brezeanu, TIR-ul a fost tras pe banda a doua a drumului, astfel că, la această oră (6.40), se poate circula pe prima bandă, pe sensul spre Brașov. Deocamdată, valorile de trafic sunt scăzute, dar poliția recomandă atenție din partea conducătorilor auto atunci când trec prin zona unde se află TIR-ul și unde banda 2 este complet blocată.


23 Jan 2019 06:45 3447 vizualizari


Comentarii






105 vizualizari 23 Apr 2026 20:43 Scandalul microbuzelor școlare (II). Cinci firme, aceeași schemă. Diferențe mari de preț între achiziții similare. Cazuri în care un microbuz 8+1, mai scump decât unul 16+1

Scandalul microbuzelor școlare (II). Cinci firme, aceeași schemă. Diferențe mari de preț între achiziții similare. Cazuri în care un microbuz 8+1, mai scump decât unul 16+1

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

citeste mai mult
514 vizualizari 22 Apr 2026 22:03 Dezinsecție la ”Fântâna cu Cireși” luni, 27 aprilie

Dezinsecție la ”Fântâna cu Cireși” luni, 27 aprilie

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

citeste mai mult
4008 vizualizari 22 Apr 2026 17:08 Atenție! Se întrerupe furnizarea apei în mai multe zone din Câmpina, în noaptea de miercuri spre joi

Atenție! Se întrerupe furnizarea apei în mai multe zone din Câmpina, în noaptea de miercuri spre joi

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

citeste mai mult
820 vizualizari 22 Apr 2026 11:39 Firma care construiește Centura Comarnicului, în vizorul DNA. Contractul a fost semnat în mandatul lui Iulian Dumitrescu

Firma care construiește Centura Comarnicului, în vizorul DNA. Contractul a fost semnat în mandatul lui Iulian Dumitrescu

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV