CONTACT

Doar șapte cereri depuse pentru blocul pe care ANL vrea să-l construiască la Câmpina

- Actualitate -

Doar șapte cereri depuse pentru blocul pe care ANL vrea să-l construiască la Câmpina

Luna trecută, Agenția Națională pentru Locuințe (ANL) a propus Primăriei Câmpina construirea unui bloc nou în Cartierul Erupției. Asta, doar în condițiile în care vor fi solicitări din partea populației, având în vedere faptul că este vorba despre locuințe proprietate personală, care vor fi realizate prin credit ipotecar. Până în acest moment, doar șapte câmpineni au depus cereri la Primărie.

Termenul limită de depunere a unei solicitări scrise este 30 august 2016. Dacă nu vor exista suficiente cereri din partea populației, blocul nu va fi construit. Vă reamintim că Programul 'Locuințe prin credit ipotecar' al ANL se adresează tuturor persoanelor cu cetățenie română, care au împlinit 18 ani și care doresc să cumpere o garsonieră sau un apartament într-un bloc construit de ANL. Valoarea estimată de construire pentru un apartament cu două camere (57 mp suprafață utilă) este de 38.800 euro, iar valoarea estimată de construire pentru o garsonieră (40 mp suprafață utilă) este de 27.800 euro. Mai multe informații puteți obține la Oficiul Spațiu Locativ din cadrul Primăriei Câmpina.


18 Aug 2016 09:42 6181 vizualizari


Comentarii






236 vizualizari 07 Apr 2026 10:46 Polițiștii câmpineni au oprit o mașină care avea numerele de înmatriculare ale... altui autovehicul

Polițiștii câmpineni au oprit o mașină care avea numerele de înmatriculare ale... altui autovehicul

Situație bizară cu care s-au confruntat polițiștii câmpineni în seara zilei de 6 aprilie, pe Strada Ecaterina Teodoroiu din localitate.

citeste mai mult
227 vizualizari 07 Apr 2026 10:28 Nici la a treia licitație, nicio firmă nu s-a arătat interesată de ștrandul de la Casa Tineretului

Nici la a treia licitație, nicio firmă nu s-a arătat interesată de ștrandul de la Casa Tineretului

Ștrandul de la Casa Tineretului rămâne în continuare... nefuncțional. Aceasta ar fi concluzia după ce marți, 7 aprilie, ar fi tebuit să aibă loc a treia licitație pentru concesionarea sa, dar, în continuare, nicio firmă nu este interesată de a transforma această ruină într-un loc înfloritor și... profitabil.

citeste mai mult
4138 vizualizari 06 Apr 2026 18:27 Incendiu puternic la clădirea de pe Strada Schelelor, care a aparținut Institutului, părăsită de ani buni

Incendiu puternic la clădirea de pe Strada Schelelor, care a aparținut Institutului, părăsită de ani buni

Luni după-amiază, pe Strada Schelelor din Câmpina, la clădirea care a aparținut Institutului și care este părăsită de ani buni a izbucnit un incendiu puternic. (Știre în curs de actualizare)

citeste mai mult
4435 vizualizari 06 Apr 2026 13:54 La numai 39 ani, a murit Laurențiu Putinică, fost jucător și antrenor în fotbalul câmpinean

La numai 39 ani, a murit Laurențiu Putinică, fost jucător și antrenor în fotbalul câmpinean

O veste foarte tristă pentru fotbalul câmpinean - a încetat din viață Laurențiu Alexandru Putinică, fost jucător și antrenor la mai multe echipe din Câmpina. Avea doar 39 ani...

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV