De la prima oră a zilei de luni, 28 octombrie 2024, angajații Atelierului Sere din cadrul Primăriei municipiului Câmpina au plantat flori în mai multe spații verzi de pe domeniul public.
Flori de toamnă, colorate, care creează o imagine frumoasă, dar și de normalitate. Este doar una dintre primele măsuri ale noii administrații locale. ”Da, vom planta flori în toate spațiile verzi și am avut discuții cu operatorul de salubritate pentru curățenia de toamnă, pe care fiecare dintre noi o face la el acasă. Asta vom face și în oraș, curățenie generală, vom spăla inclusiv pasajele pietonale”, ne-a declarat Irina Nistor, primarul municipiului Câmpina.
Referitor la flori, au fost plantate pentru înfrumusețarea orașului și pentru a ne bucura cu toții de ele acolo, pe domeniul public, unde... trebuie să și rămână!

Una dintre principalele probleme ale Câmpinei este cea a infrastructurii rutiere. Pentru că, după cum știți, este în derulare un proiect european al Hidro Prahova prin care se intervine la rețelele de apă și canalizare din tot orașul.

Primarul Irina Nistor a continuat să prezinte stadiul celor mai importante proiecte derulate de administrația locală la Câmpina.

În cadrul ședinței ordinare a Cosiliului Local Câmpia de joi, 27 august, se va afla pe ordinea de zi și un proiect care presupune trecerea din domeniul privat în domeniul public al municipiului a blocului de nescesitate.

Amenajarea aleilor, parcării și dotarea capelei de la Cimitirul „Lumina” este unul dintre proiectele administrației câmpinene care durează de mulți ani. Acum, primarul Irina Nistor a anunțat că toate aceste lucrări sunt aproape de finalizare.