În această dimineață, pe DN1, între localitățile Cornu și Băicoi, Poliția și RAR desfășoară o acțiune rutieră, axată în principal pe combaterea excesului de viteză.
De asemenea, acțiunea vizează și prevenția privind conducerea autovehiculelor sub influența băuturilor alcoolice, dar și a celorlalte cauze generatoare de accidente rutiere. La acțiunea din această dimineață sunt folosite aparate de măsurare a vitezei, inclusiv TruCam, iar alături de polițiști se află și reprezentanți ai RAR. Vom reveni.
(Foto - IJP Prahova)

„Primăria Câmpina va asfalta Strada Orizontului cu sau fără HidroPrahova!”, a fost primul lucru pe care l-a spus primarul Irina Nistor la o întâlnire care a avut loc duminică după-amiază și la care au participat președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, reprezentanți ai HidroPrahova, ai constructorului, mai mulți consilieri locali, dar și un lider politic local, tema fiind... Strada Orizontului.

O ambulanță SMURD pentru transport personal și victime multiple de la Detașamentul Câmpina participă, duminică dimineață, la o misiune de salvare prin trolierea a patru persoane conștiente, dar epuizate, aflate în zona muntelui Moraru (foto), din Bucegi.

Pompierii militari prahoveni au intervenit, sâmbătă după-amiază, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință particulară din orașul Breaza, pe strada Mureșului.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a transmis că polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina – Biroul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Câmpina, au desfășurat activități investigative și judiciare într-un dosar penal privind săvârșirea infracțiunii de proxenetism.