UPDATE - După 24 de ore în arestul Poliției, ajunși în fața instanței, cei doi conducători auto au fost plasați sub control judiciar pentru o perioadă de 60 zile.
În cursul zilei de vineri, 17 februarie, doi bărbați, cu vârsta de 36 ani, respectiv 24 ani, au ajuns în arestul Poliției Câmpina pentru aceleași fapte: au condus băuți și fără a avea permis de conducere. Spre ghinionul lor, au fost prinși de polițiști și s-au ales cu dosare penale.
Mai întâi, în jurul orei 17.00, un bărbat de 24 ani, din comuna Petrești, județul Dâmbovița, a fost oprit de polițiști pe Strada Ana Ipătescu. Nu avea permis de conducere, dar avea o alcoolemie de 0,74mg/l alcool pur în aerul expirat.
Ceva mai ”subțire” a fost un bărbat de 36 ani, din Câmpina, cu o alcoolemie de 0,57mg/l alcool pur în aerul expirat. El a fost oprit de polițiști pe Bulevardul Nicolae Bălcescu, la ora 23.30, și nu deținea nici permis de conducere.
Ambii conducători auto au fost conduși la o unitate medicală pentru prelevarea de probe biologice, s-au ales cu dosare penale și și-au petrecut noaptea în arestul Poliției Câmpina.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Am început să vă prezentăm de-a lungul câtorva episoade prioritățile bugetului local, așa cum se văd ele prin ochii primarului Irina Nistor, care a realizat proiectul bugetului Câmpinei, proiect care va fi votat vineri, 8 mai 2026.

În cursul anului 2025 s-au făcut documentațiile necesare pentru realizarea, pe un teren de pe Strada Industriei, a unei autobaze pentru microbuze electrice.

De-a lungul câtorva episoade vă vom prezenta prioritățile bugetului local din punctul de vedere al primarului Câmpinei, Irina Nistor. Iar reglementarea parcărilor din municipiu este una dintre priorități.

Am început să vă prezentăm de-a lungul câtorva episoade prioritățile bugetului local, așa cum se văd ele prin ochii primarului Irina Nistor, care a realizat proiectul bugetului Câmpinei, proiect care va fi votat vineri, 8 mai 2026.