Din anul 2019, la Câmpina nu s-a mai organizat evenimentul ”Nunta de Aur”, dedicat cuplurilor care au împlinit în anul respectiv 50 ani de căsătorie.
A urmat pandemia, nu s-a mai organizat acest eveniment, cu excepția anului 2023, atunci când, în cadrul proiectului ”CâmpinArtelor”, a avut loc și o petrecere dedicată seniorilor.
Acum, în ședința Consiliului Local Câmpina de marți, 29 aprilie, a fost supus votului proiectul privind manifestărilor cultural-artistice finanțate de la bugetul local în anul 2025.
Chiar inițiatorul proiectului, primarul Irina Nistor, a adus și un amendament proiectului - a mutat suma de 10.000 lei de la spectacolul de Revelion la organizarea evenimentului ”Nunta de Aur”, pe 1 octombrie, atunci când este Ziua Persoanelor Vârstnice. Amenadamentul primarului Irina Nistor a fost votat în unanimitate.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

În cursul zilei de sâmbătă, pe Strada Republicii din Breaza a avut loc un accident de circulație.

A fost un sfârșit de săptămână de coșmar pentru câmpinenii din cartierul Voila, dar și - parțial - de pe Strada Bobâlna. Au fost din nou probleme în alimentarea cu apă!

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care pune în pericol traficul rutier pe Bulevardul Carol I, la ieșirea din Câmpina spre Cornu, devine tot mai pronunțată.

Sâmbătă după-amiază, salvamontiștii prahoveni au fost solicitați să intervină în cazul unui accident, care a avut loc în Munții Baiului, în apropiere de Bușteni.