CONTACT

Dosar penal pentru un bucureștean care a furat autoturismul concubinei din Poiana Câmpina

- Actualitate -

Dosar penal pentru un bucureștean care a furat autoturismul concubinei din Poiana Câmpina

În noaptea de 27 spre 28 septembrie, în jurul orei 01:30, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Câmpina au fost sesizați de către o femeie din comuna Poiana Câmpina, despre faptul că fostul concubin i-ar fi luat autoturismul personal, fără acordul ei, plecând cu acesta.

În baza sesizării, la nivelul unității de poliție, s-au format mai multe filtre rutiere, autoturismul în cauză fiind depistat, în trafic, de către polițiștii Secției de Poliție Rurală Valea Doftanei, pe raza municipiului Câmpina. La volan, a fost identificat un bărbat în vârstă de 40 de ani, din municipiul București care a declarat faptul că în urma unei neînțelegeri cu fosta concubină, a luat autoturismul acesteia, fără a-i spune, urmând să i-l înapoieze în această dimineață. Din discuțiile purtate cu polițiștii, aceștia au constat faptul că bărbatul emana halenă alcoolică, motiv pentru care a fost testat cu aparatul etilotest care a indicat valoarea de 0,26 mg/l alcool pur în aerul expirat. În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt în scop de folosință. informează purtătorul de cuvânt al IJP Prahova. 

(Foto cu caracter ilustrativ)


28 Sep 2022 15:43 3301 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1374 vizualizari 17 Dec 2025 18:52 ESZ crește prețul apei, HidroPrahova vrea să mențină tariful neschimbat

ESZ crește prețul apei, HidroPrahova vrea să mențină tariful neschimbat

În plină criză a apei, societatea Exploatare Sistem Zonal Prahova (al cărei unic acționar este Administrația Națională Apele Române) a obținut avizul ANRSC pentru creșterea tarifului la apa pe care o vinde către HidroPrahova.

citeste mai mult
645 vizualizari 17 Dec 2025 17:40 HidroPrahova a cheltuit în criza apei 6,7 milioane lei. Cine îi suportă?

HidroPrahova a cheltuit în criza apei 6,7 milioane lei. Cine îi suportă?

În cadrul unei conferințe de presă care a avut loc miercuri, la Ploiești, susținută de președintele Consiliului Județean - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic, s-a vorbit și despre cheltuielile pe care operatorul de apă din zona Câmpina le-a avut în perioada crizei apei.

citeste mai mult
1488 vizualizari 17 Dec 2025 17:22 60% reducere la factura la apă pentru luna decembrie, în localitățile afectate de criza apei

60% reducere la factura la apă pentru luna decembrie, în localitățile afectate de criza apei

Președintele Consiliului Județean Prahova - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic au susținut o conferință de presă la Ploiești, în care au prezentat situația crizei apei în Câmpina și celelalte localități afectate.

citeste mai mult
710 vizualizari 16 Dec 2025 20:30 La Florești, un tânăr a experimentat traseul de la alcool la agresiunea cu un cuțit și apoi la... arest

La Florești, un tânăr a experimentat traseul de la alcool la agresiunea cu un cuțit și apoi la... arest

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a anunțat că, la data de 14 decembrie 2025, în jurul orei 22.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Florești au fost sesizați prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112 de către un bărbat din comuna Florești, cu privire la faptul că, în satul Novăcești, comuna Florești, se desfășoară un conflict între două persoane.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV