CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Imagini deprimante pe râul Doftana, în amonte și aval de DN1, între Câmpina și Bănești

- Actualitate -

Imagini deprimante pe râul Doftana, în amonte și aval de DN1, între Câmpina și Bănești

Nu știm ce părere ar avea reprezentanții Gărzii de Mediu și cei ai societății Apele Române despre mizeria de pe râul Doftana, din zona podului dintre Câmpina și Bănești, dar probabil că vom afla în curând pentru că intenționăm să sesizăm aceste instituții. Asta cu atât mai mult cu cât, din informațiile noastre, ministrul Mediului - Daniel Constantin este așteptat în zona noastră, în următoarele zile, pentru a participa la acțiuni cu caracter... ecologic.

Probabil că sunt tone de gunoaie pe malurile Doftanei, gunoi menajer, dar și resturi de la construcții aduse, mai mult ca sigur, cu căruțele sau poate cu mașina. O imagine deprimantă la doi pași de intrarea în Câmpina, al doilea municipiu al județului. Sigur, este de preferat să ne uităm în sus, la pasajul suprateran de peste DN1, dar noi ne mai uităm și în jos și vedem mizeria din amonte și aval de pod.


22 Mar 2017 09:47 5785 vizualizari


Comentarii






404 vizualizari 05 Jul 2025 17:58 Doar trei oameni asigură toaletarea vegetației din Câmpina

Doar trei oameni asigură toaletarea vegetației din Câmpina

CâmpinaTV.ro a semnalat în mai multe rânduri situații de pe domeniul public în care vegetația părea să pună stăpânire pe carosabil sau trotuare ori alte căi de acces. De asemenea, mulți câmpineni scriu pe rețele de socializare despre situații similare.

citeste mai mult
356 vizualizari 05 Jul 2025 17:19 Parcare la Câmpina, pe Strada Milcovului. Cine a pus trotuarul în drum?!

Parcare la Câmpina, pe Strada Milcovului. Cine a pus trotuarul în drum?!

Un câmpinean a postat pe rețelele de socializare o serie de imagini suprinse zilele trecute pe Strada Milcovului, la intrarea dinspre Strada BP Hasdeu, pe lângă fostul complex alimentar.

citeste mai mult
454 vizualizari 05 Jul 2025 11:20 ”Ghinion” pentru un bărbat de 37 ani - cu permisul suspendat, l-a prins... radarul!

”Ghinion” pentru un bărbat de 37 ani - cu permisul suspendat, l-a prins... radarul!

”Ghinion” ar putea zice bărbatul de 37 ani, care avea permisul suspendat și a fost prins de... radar. Alții ar putea spune, pe drept cuvânt, teribilism, prostie, inconștiență...

citeste mai mult
417 vizualizari 05 Jul 2025 11:03 Pe Strada Podului, în zona Bulevardului - o alunecare de teren acoperită de vegetație, un mare pericol

Pe Strada Podului, în zona Bulevardului - o alunecare de teren acoperită de vegetație, un mare pericol

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că pe Strada Podului, în zona Bulevardului, există o mică alunecare de teren, acoperită de vegetație abundentă, care poate fi un pericol pentru oricine trece prin zonă.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV