Echipa câmpineană a avut una dintre cele mai lungi deplasări, la Balta Doamnei, unde a întâlnit formația Unirea Lacul Turcului.
Gazdele au deschis scorul în finalul primei reprize, în minutul 42, prin Stanciu, iar câmpinenii au reușit egalarea la ultima fază a jocului, în minutul 90+2, când Bogățoiu a reluat cu capul din apropiere, după o fază prelungită de atac.
Antrenorul Claudiu Mutu a trimis în teren pentru Muscelul Câmpina urmpătorul ”11”: Diaconu - Soare (76 Sumedrea), Pantaia, Dafinoiu, Dinu, Jilăveanu, Bogățoiu, Fătu, I. Ștefan (62 Șerban; 84 Brânzea), Albu, Mârsanu (46 L. Vlad).
Etapa viitoare, câmpinenii vor întâlni pe teren propriu liderul acestei serii din Liga B, CS Mănești Băltița.

Unul dintre cei mai promițători juniori ai CS Câmpina, Darius Oancea a făcut saltul la o formație din al treilea eșalon al fotbalului românesc - Înainte Modelu, din județul Călărași.

Un joc amical interesant a avut loc sâmbătă după-amiază la Brebu între două viitoare colege, AFC Brebu și Muscelul Câmpina.

Cu mulți absenți (Lupea, Gherghiceanu, Luncă - dublă fractură la mâna stângă, Borș, Nedelcu - recidivă la o accidentare mai veche, Frusina - exclus din lot pentru absențe repetate, Oancea - transferat la ACS Modelu Călărași în Liga a III-a, Manea), trupa de juniori a CS Câmpina, antrenor Roberto Opatchi, a întâlnit într-un meci amical formația Udinese Academy Bucuresti, grupa 2009-2010.

Într-un joc util de verificare pentru ambele formații, CSO Plopeni a învins sâmbătă dimineață pe CS Câmpina, cu scorul de 3-1.