Ana Maria Duran, soția consilierului local PSD, Andrei Duran, va fi de luni, 25 noiembrie 2024, noul consilier personal al primarului Irina Nistor. Cel de-al doilea consilier personal pentru că, vă reamintim, primul consilier ales de Irina Nistor și-a început deja activitatea și este vorba despre fostul viceprimar Liviu Dumitrache.
Absolventă a Colegiului Național ”Regina Maria” din Ploiești, cu specializarea filologie germană, și absolventă a Facultății de Științele Comunicării și Relații Publice de la Universitatea Ecologică București, Ana Maria Duran este în momentul de față masterand în Comunicare și New Media. A făcut parte din mai multe ansambluri folclorice, inclusiv din cel al Casei Tineretului Câmpina, fiind o dansatoare foarte talentată și expresivă.

Instanța din cadrul Judecătoriei Câmpina a admis vineri seara propunerea Parchetului privind arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, pentru 30 de zile.

În cadrul unui proiect mai amplu, cu fonduri europene, care presupune eficientizarea energetică a trei blocuri, inclusiv panouri fotovolatice și montarea de stații de încărcare auto, zilele trecute au apărut primele stații de încărcare pentru autovehicule electrice.

„Diversele” de la finalul fiecărei ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina au devenit un loc de bălăcăreală, prilejul unora doar de a se auzi, de a-și „crea” material pentru atacuri viitoare ale adversarilor politici. Rar se mai întâmplă să auzim din partea aleșilor locali probleme concrete.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.