La București a avut loc în acest week-end finala Campionatului Național de Atletism pentru juniori sub 16 ani. La startul întrecerilor s-au aflat și mai mulți sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin. Sportivii câmpineni au obținut trei medalii - aur și argint prin Eduard Unguroaica, bronz prin David Marin.
Iată rezultatele complete înregistrate de atleții câmpineni:
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - aur, triplusalt, 14,03m; argint, săritura în lungime, 6,28m;
David Marin (antrenor Mihaela Marin) - bronz, aruncarea suliței, 37,90m;
Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, octatlon, 3870p;
Alexandru Tilică (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, săritura în înălțime, 1,71m;
Cristian Roșioru (antrenor Mihaela Marin) - locul 5, aruncarea suliței, 33,50m;
Ștafetă 4x100 m masculin (Eduard Unguroaica, Alexandru Tilică, Dumitru Tiseanu, Nicolas Luncașu) - locul 4, 50,02s;
Patricia Mocanu (antrenor Jenica Bran) - locul 5, triplusalt, 10,29m;
Dumitru Tiseanu (antrenor Jenica Bran) - locul 6, triplusalt, 11,30m;
Nicolas Luncașu (antrenor Jenica Bran) - locul 11, săritura în lungime, 5,11m.
Felicitări, tuturor!

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.