CONTACT

Trei medalii și un nou titlu național pentru CSS ”Constantin Istrati” Câmpina

- Sport -

La București a avut loc în acest week-end finala Campionatului Național de Atletism pentru juniori sub 16 ani. La startul întrecerilor s-au aflat și mai mulți sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin. Sportivii câmpineni au obținut trei medalii - aur și argint prin Eduard Unguroaica, bronz prin David Marin.

Iată rezultatele complete înregistrate de atleții câmpineni:
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - aur, triplusalt, 14,03m; argint, săritura în lungime, 6,28m;
David Marin (antrenor Mihaela Marin) - bronz, aruncarea suliței, 37,90m;
Gabriel Văcărescu (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, octatlon, 3870p;
Alexandru Tilică (antrenor Mihaela Marin) - locul 4, săritura în înălțime, 1,71m;
Cristian Roșioru (antrenor Mihaela Marin) - locul 5, aruncarea suliței, 33,50m;
Ștafetă 4x100 m masculin (Eduard Unguroaica, Alexandru Tilică, Dumitru Tiseanu, Nicolas Luncașu) - locul 4, 50,02s;
Patricia Mocanu (antrenor Jenica Bran) - locul 5, triplusalt, 10,29m;
Dumitru Tiseanu (antrenor Jenica Bran) - locul 6, triplusalt, 11,30m;
Nicolas Luncașu (antrenor Jenica Bran) - locul 11, săritura în lungime, 5,11m.
Felicitări, tuturor!

10 Jul 2022 15:47 3564 vizualizari

Comentarii

1843 vizualizari 28 Apr 2024 18:39 CS Câmpina a pierdut finala cu Rapid, dar s-a calificat la turnul final. ”Suntem în lumea mare a handbalului”, a conchis antrenorul Daniel Vasile

În a doua zi a turneului semifinal al junioarelor IV de la București, CS Câmpina a jucat finala turneului în fața mult mai titratei echipe Rapid București, partida având loc chiar în sala Rapid.

citeste mai mult
1617 vizualizari 28 Apr 2024 17:19 Superliga B1 Prahova, Seria Nord. CS Cornu II - Sportul Câmpina 1-3

Superliga B1 Prahova, Seria Nord. CS Cornu II - Sportul Câmpina 1-3

Duminică după-amiază, la Cornu, Sportul Câmpina a obținut o nouă victorie, care o menține pe podium, la un singur punct de ocupanta primului loc.

2115 vizualizari 28 Apr 2024 13:26 Liga A Prahova, etapa a 26-a. Rezultate și clasament

Liga A Prahova, etapa a 26-a. Rezultate și clasament

Primele jocuri din etapa a 26-a din Liga A Prahova, la fotbal, au avut loc sâmbătă, iar runda s-a încheiat duminică. Iată rezultatele complete, clasamentul la zi și programul etapei viitoare:

1959 vizualizari 27 Apr 2024 21:28 Liga A Prahova. AFC Brebu - CS Câmpina 2-1

Liga A Prahova. AFC Brebu - CS Câmpina 2-1

Sâmbătă după-amiază, la Brebu, AFC Brebu și CS Câmpina s-au întâlnit într-un meci crâncen, cu destul de multe durități, oaspeții acuzând la final jocul peste limita regulamentului al gazdelor, tolerat de arbitrul partidei, Bogdan Ciocoiu.

Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism