Eveniment emoționant la sediul Protoieriei Câmpina, joi dimineață. În prezența mai multor preoți, părintele protopop Grigore Melnic i-a premiat pe managerii spitalelor din Câmpina și Breaza, oferindu-le acestora câte o medalie și o diplomă din partea Patriarhiei Române. Cele trei spitale sunt unități suport - COVID încă de la începutul pandemiei de coronavirus.
Cei trei manageri sunt dr. Irina Minescu - managerul Spitalului de Psihiatrie Voila Câmpina, dr. Călin Tiu - managerul Spitalului Municipal Câmpina și Ilie Colorian - managerul Spitalului de Boli Pulmonare Breaza. Premiile le-au fost oferite managerilor, dar sunt dedicate instituțiilor pe care ei le reprezintă și angajaților acestor instituții medicale, implicați în lupta împotriva COVID-19. S-au spus cuvinte frumoase, atât din partea gazdei, cât și a celor trei manageri, iar la final preoții prezenți au cântat un vibrant ”La mulți ani”. (video)
Premiile oferite managerilor celor trei spitale au constat într-o medalie cu efigia Sfântului Ierarh Iosif cel Milostiv, medalie certificată din punct de vedere al originalității de Monetăria Statului, și o diplomă de onoare semnată de Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Preafericitul părinte Daniel.

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a convocat o întâlnire chiar pe Strada Orizontului cu reprezentanții constructorului, ai HidroPrahova, dar și ai firmelor implicate în proiectul de modernizare a acestei străzi.