Eveniment emoționant la sediul Protoieriei Câmpina, joi dimineață. În prezența mai multor preoți, părintele protopop Grigore Melnic i-a premiat pe managerii spitalelor din Câmpina și Breaza, oferindu-le acestora câte o medalie și o diplomă din partea Patriarhiei Române. Cele trei spitale sunt unități suport - COVID încă de la începutul pandemiei de coronavirus.
Cei trei manageri sunt dr. Irina Minescu - managerul Spitalului de Psihiatrie Voila Câmpina, dr. Călin Tiu - managerul Spitalului Municipal Câmpina și Ilie Colorian - managerul Spitalului de Boli Pulmonare Breaza. Premiile le-au fost oferite managerilor, dar sunt dedicate instituțiilor pe care ei le reprezintă și angajaților acestor instituții medicale, implicați în lupta împotriva COVID-19. S-au spus cuvinte frumoase, atât din partea gazdei, cât și a celor trei manageri, iar la final preoții prezenți au cântat un vibrant ”La mulți ani”. (video)
Premiile oferite managerilor celor trei spitale au constat într-o medalie cu efigia Sfântului Ierarh Iosif cel Milostiv, medalie certificată din punct de vedere al originalității de Monetăria Statului, și o diplomă de onoare semnată de Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Preafericitul părinte Daniel.

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerii și au un aspect dezolant.

Așteptat cu foarte mare de interes de către toți proprietarii de mașini din Câmpina, proiectul de regulament de organizare, funcționare, repartizare și utilizare a sistemului de parcare a fost lansat în consultare publică de administrația locală.

Camera Deputaților a adoptat astăzi tacit proiectul de lege privind unirea României cu Republica Moldova.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.