UPDATE - Trupul neînsuflețit a fost depus la Biserica de la Brazi, iar înmormântarea va avea loc miercuri, 10 iulie, ora 12.00, la Cimitirul Bobâlna.
În cursul zilei de luni, 8 iulie 2024, s-a stins din viață medicul Beatrice Ortansa Mitrache, unul dintre cei mai apreciați pediatri din Câmpina.
A slujit zeci de ani nobila sa profesie, cu multă dedicare și empatie, trecându-i prin mână generații și generații de copii, fiind unul dintre cei mai apreciați și iubiți medici pediatri, mai ales în vremurile grele dinainte de 1989.
Din păcate, odată cu înaintarea în vârstă, problemele medicale i-au măcinat sănătatea, stingându-se la 87 ani din cauza unei insuficiențe cardiace.
Dumnezeu s-o odihnească în pace! Condoleanțe familiei!

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.

Strada Petre Liciu din Câmpina era una dintre străzile cu frecvente probleme cauzate de canalizarea pluvială.

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.