În sala mare a Casei Tineretului din Câmpina va avea loc vineri, 10 februarie, de la ora 18.00, un spectacol special susținut de Iuliana Dobre & VOX și invitații lor: Vicious Sounds Band, Trupa "Fără nume" și Trupa de dans a Casei Tineretului. Intrarea este liberă.
Este un spectacol pentru prieteni, pentru fani, pentru câmpineni și nu numai. Un spectacol prin care Iuliana vrea să le mulțumească tuturor celor care au încurajat-o, au susținut-o și au votat-o anul trecut, la concursul "Vocea României" de la ProTV. A fost o competiție dură, de un nivel foarte ridicat, dar la care Iuliana Dobre a strălucit printre toate acele voci extraordinare și a fost foarte aproape de marele trofeu. Probabil că, pentru Iuliana, viața și cariera muzicală s-au împărțit în două: înainte și... după "Vocea României".
La începutul lui 2017, după un an 2016 extraordinar pentru ea, Iuliana Dobre cântă acasă, la Câmpina, împreună cu prietenii, pentru prieteni. Vom fi în sală, nu-i așa?
Câmpina Summer Park Music a fost unul dintre evenimentele frumoase organizate anii trecuți, pe parcursul verii, în centrul municipiului.
26 Iunie este Ziua Drapelului, eveniment marcat și la Câmpina sub un soare strălucitor, în prezența câtorva zeci de oameni.
La începutul lunii iulie, Câmpina va fi gazda primei ediții a Festivalului Național de Teatru ”Eusebiu Ștefănescu”.
24 Iunie este Ziua Universală a Iei Românești, în zi de mare sărbătoare creștină - Nașterea Sf. Ioan Botezătorul, cunoscută în popor ca Sânzienele sau Drăgaica. Momentul a fost marcat și la Câmpina în cadrul unui mic spectacol care a avut loc marți, 24 iunie, la ceas de seară, pe scena Casei de Cultură ”Geo Bogza”.