Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 un scurt filmuleț cu o bătaie în trafic, chiar în centrul Câmpinei.
Imaginile sunt surprinse chiar în această dimineață, în apropierea intersecției dintre Bulevardul Carol I și Calea Doftanei, chiar în dreptul locului în care a fost amplasată scena la recenta ediție a ”Serbărilor Toamnei”. Nu se știe din ce s-au luat la harță participanții la această încăierare, dar este uimitor ca în centrul unui oraș european să asistăm la astfel de scene.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova a fost sesizat cu privire la existența unor cazuri de tentativă de fraudă online, prin mesaje e-mail, în care anumite persoane și-ar fi atribuit identitatea unor persoane cu funcții de conducere din cadrul structurilor de aplicare a legii (Poliția Română, Europol).

Insulele ecologice digitalizate din municipiul Câmpina, achiziționate și montate printr-un proiect cu fonduri europene obținute prin PNRR, vor intra în funcțiune treptat, începând de luni, 2 februarie 2026.

În cadrul ședinței Consiliului Local de joi, 29 ianuarie 2026, răspunzând unei întrebări adresate de consilierul Valentin Crețu, primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a vorbit despre posibilitatea asocierii cu alte localități pentru realizarea unui parc industrial.

Consiliul Județean Prahova a adoptat joi, 29 ianuarie, hotărârea prin care se aprobă preluarea administrării tronsonului de drum afectat de alunecările de teren, de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, măsură necesară pentru a putea fi realizate lucrările de punere în siguranță.