CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 martie 2023

- Actualitate -

HIDRO PRAHOVA SA – Buletin informativ privind calitatea apei în Prahova, emis în data de 24 martie 2023

Societatea HIDRO PRAHOVA SA informează abonații și autoritățile locale din aria de operare că apa distribuită se încadrează în parametrii de potabilitate, conform cerințelor Legii 458/2002, cu modificările și completările ulterioare.

Vă prezentăm valorile indicatorilor fizico-chimici și bacteriologici pentru măsurătorile efectuate în data de 21 martie 2023, conform frecvenței de monitorizare avizată de Direcția de Sănătate Publică Prahova.

21.03.2023

BREAZA:
- Clor rezidual liber: 0.40 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 1.11 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.

COMARNIC:
- Clor rezidual liber: 0.28 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 4.61 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.

SINAIA:
- Clor rezidual liber: 0.10 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 0.77 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.

AZUGA:
- Clor rezidual liber: 0.35 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 1.28 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.

BUŞTENI:
- Clor rezidual liber: 0.10 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 0.85 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.

CÂMPINA:
- Clor rezidual liber: 0.45 (mg/l) – valoare maxim adminsă în reţea (0.1 – 0.5 mg/l);
- Turbiditate: 0.75 (NTU) – valoare maxim admisă ≤ 5 NTU;
- Indicatori bacteriologici – absent.


24 Mar 2023 16:32 2124 vizualizari


Comentarii






287 vizualizari 05 Aug 2026 19:59 Modernizarea Străzii Orizontului va costa peste 1,2 milioane euro

Modernizarea Străzii Orizontului va costa peste 1,2 milioane euro

Consiliul Local Câmpina s-a întrunit miercuri la prânz, într-o ședință extraordinară, pentru a aproba actualizarea devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local pentru realizarea modernizării Străzii Orizontului, obiectiv finanțat prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”.

citeste mai mult
1085 vizualizari 05 Aug 2026 18:14 Primăria Câmpina și HidroPrahova, discutați împreună și vă înțelegeți separat?

Primăria Câmpina și HidroPrahova, discutați împreună și vă înțelegeți separat?

Lucrările de la celebrul proiect de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina dau foarte mari bătăi de cap părților implicate, iar cei care suferă sunt câmpinenii. Exemplul cel mai elocvent - "dureroasa" stradă Orizontului.

citeste mai mult
1829 vizualizari 05 Aug 2026 13:28 Poliția susține că vandalizarea mai multor autoturisme de noaptea trecută a fost doar joaca unor copii cu... castane!

Poliția susține că vandalizarea mai multor autoturisme de noaptea trecută a fost doar joaca unor copii cu... castane!

Am solicitat Inspectoratului Județean de Poliție un punct de vedere în urma semnalării de către un cititor CâmpinaTV.ro a unor acțiuni de vandalizare a unor autoturisme, noaptea trecută, în centrul municipiului Câmpina.

citeste mai mult
1957 vizualizari 05 Aug 2026 11:37 Autoturisme vandalizate în centrul Câmpinei, noaptea trecută

Autoturisme vandalizate în centrul Câmpinei, noaptea trecută

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a semnalat că noaptea trecută, în plin centru al municipiului Câmpina, mai multe autoturisme au fost vandalizate. Cazul a ajuns pe masa polițiștilor câmpineni.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV