Vineri după-amiază, aglomerație mare, mai ales în zona centrelor comerciale din Câmpina. Și, probabil, pentru că se grăbea, o doamnă cu un Audi alb, cu număr de înmatriculare în București, a ales să parcheze ca la McDrive, lângă Monumentul Eroilor din fața fostei unități militare de jandarmi din Câmpina.
Fotografia a fost surprinsă și postată pe Facebook de un cititor, care a și comentat cu umor situația. Comentariile ironice la adresa respectivei șoferițe au continuat și din partea celor care au văzut postarea.
Din păcate, nu a văzut nimeni de la Poliție...

Primăria municipiului Câmpina a anunțat reluarea lucrărilor la parcarea de pe Strada Erupției, odată cu adoptarea bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

În multe locuri din Câmpina străzile sunt închise sau cu circulația rutieră restricționată din cauza lucrărilor, în special la rețeaua de apă și canalizare, care se derulează în punctele respective.

La sediul Consiliului Județean Prahova, președintele instituției - Virgiliu Nanu și vicepreședintele Mario Daniel Soare au premiat astăzi echipa de robotică UNDEFINED a Colegiului Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina.

Firma câmpineană Aveuro Internațional este implicată în celebrul scandal al microbuzelor electrice școlare, reamintim, vândute către consiliile județene la prețuri foarte mari. Vorbim despre achiziții făcute din fonduri europene și guvernamentale.