Joi seară, în sala de sport a Colegiului Național ”Nicolae Grigorescu” Câmpina a avut loc un nou meci de handbal contând pentru Campionatul Național pentru juniori III, CS Câmpina întâlnind formația Tricolorul Breaza.
Elevele lui Daniel Vasile au defilat efectiv, conducând din primul minut și mărindu-și constant avansul pe tabela de marcaj, au condus la pauză cu 24-7, iar la final scorul indica victoria categorică a formației din Câmpina: 47-21.
CS Câmpina a aliniat următorul lot de jucătoare: Alice Penghea, Andreea Achim - portari, Cătălina Antonie (4 goluri), Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir (8 goluri), Raluca Duță (un gol), Adina Bizadea, Ilinca Neagu (5 goluri), Carina Vasile (6 goluri), Sabrina Lupu (un gol), Antonia Robu (9 goluri), Mara Apetre (2 goluri), Ariana Duță (3 goluri), Alessia Stamate (8 goluri) - jucătoare de câmp.
Runda viitoare, duminică, 2 februarie, CS Câmpina va juca în deplasare cu liderul CSM Ploiești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!
Liga A Prahova va începe un nou sezon pe 23 august, într-un campionat în care vor fi numai 16 echipe, față de 18 până acum. De-a lungul mai multor episoade vă vom prezenta ce face echipele din zona Câmpina și cum pregătesc ele noul sezon.
La Moreni a avut loc în week-end etapa a VI-a a Campionatului Național de Motocros, competiție la startul căreia s-au aflat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.
În ultimele zile, Andreea Lungu a făcut parte din echipa națională a României care a fost prezentă în Slovenia, la Maribor, pentru Campionatul European pe Echipe, Liga a doua.
Campionatul Național de Atletism pentru juniori sub 16 ani a continuat și duminică, 29 iunie, cu noi întreceri.