CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Modernizarea Străzii Parcului din Câmpina se apropie de final

- Actualitate -

Modernizarea Străzii Parcului din Câmpina se apropie de final

Strada Parcului a fost asfaltată în cea mai mare parte, iar reprezentanţii firmei executante consideră că lucrările vor fi gata până la sfârşitul lunii august. Vă reamintim că modernizarea Străzii Parcului, o stradă de 556 metri, la care se adaugă o "bretea" de 260 metri, este finanțată de la bugetul de stat prin Programul Național de Dezvoltare Locală (PNDL).

Lucrările de modernizare a acestei străduţe situată în zona Capelei Hernea au început spre sfârşitul lunii aprilie a acestui an. S-au întrerupt, la un moment dat, după ce pe locul fostului poligon auto s-au descoperit pungi cu reziduuri petroliere în jurul unor foste puţuri de sondă. Problema a fost rezolvată prin realizarea unor bazine colectoare, lucrările au fost reluate şi deja a fost asfaltată cea mai mare porţiune din această stradă. Lucrările sunt executate de firma Roni Civil Interoute SRL Băicoi, care a câștigat licitația cu prețul de 936.057 lei, fără TVA.


11 Aug 2018 19:45 5386 vizualizari


Comentarii






178 vizualizari 30 May 2026 21:33 O avarie la rețeaua electrică a lăsat o parte din cartierul Voila, din Câmpina, fără apă

O avarie la rețeaua electrică a lăsat o parte din cartierul Voila, din Câmpina, fără apă

UPDATE - La ora 22.00, avaria electrică a fost rezolvată și se reia alimentarea cu apă.
O avarie la rețeaua electrică prin care se alimentează stația de pompe Doftana a HidroPrahova a generat probleme în alimentarea cu apă a unei porțiuni din cartierul Voila. 

citeste mai mult
1027 vizualizari 29 May 2026 22:39 Președintele CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost arestat preventiv pentru 30 zile

Președintele CS Câmpina, Adrian Stoican, a fost arestat preventiv pentru 30 zile

Instanța din cadrul Judecătoriei Câmpina a admis vineri seara propunerea Parchetului privind arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, pentru 30 de zile. 

citeste mai mult
1558 vizualizari 29 May 2026 20:26 La Câmpina, au fost montate stații de încărcare pentru autovehicule electrice

La Câmpina, au fost montate stații de încărcare pentru autovehicule electrice

În cadrul unui proiect mai amplu, cu fonduri europene, care presupune eficientizarea energetică a trei blocuri, inclusiv panouri fotovolatice și montarea de stații de încărcare auto, zilele trecute au apărut primele stații de încărcare pentru autovehicule electrice.

citeste mai mult
1738 vizualizari 29 May 2026 12:53 Valentin Crețu a ridicat o problemă serioasă: parcările care blochează accesul mijloacelor de intervenție în multe blocuri din Câmpina

Valentin Crețu a ridicat o problemă serioasă: parcările care blochează accesul mijloacelor de intervenție în multe blocuri din Câmpina

„Diversele” de la finalul fiecărei ședințe ordinare a Consiliului Local Câmpina au devenit un loc de bălăcăreală, prilejul unora doar de a se auzi, de a-și „crea” material pentru atacuri viitoare ale adversarilor politici. Rar se mai întâmplă să auzim din partea aleșilor locali probleme concrete.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV