În cursul zilei de vineri, 17 ianuarie 2025, polițiștii câmpineni au depistat pe Strada Pictor Nicolae Grigorescu un autovehicul care a fost surprins de aparatul radar cu o viteză de 70km/h, cu 20km/h peste limita legală de viteză din zonă.
Conducătorul auto a fost identificat ca fiind un bărbat de 29 ani, din municipiul Brașov, despre care s-a stabilit faptul că nu figurează ca fiind posesor de permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. De asemenea, autoturismul nu era asigurat cu polița RCA și figura cu înmatricularea suspendată ca urmare a netranscrierii dreptului de proprietate la termen. Tânărul a fost testat cu aparatele etilotest și drugtest, rezultatele fiind negative.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui autovehicul pe drumurile publice fără permis de conducere, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
(Foto cu caracter ilustrativ)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

S-a vorbit mult, mult mai mult decât era necesar, despre scandalul de la Castelul „Iulia Hasdeu” din Câmpina, unde doi tik-tok-eri au intrat în ceas de noapte pentru o „vânătoare nocturnă de fantome”.

În noaptea de sâmbătă spre duminică, pe Strada Plevnei, undeva după ora 3.00, și-a făcut apariția un urs care a fost surprins pe camerele de supraveghere din zonă!

La invitația deputatului de Prahova George Șerban, un grup de elevi din Bănești au vizitat, în cursul zilei de marți, 31 martie, Palatul Parlamentului.

Consiliul Județean Prahova a inițiat demersurile legale pentru emiterea unei Hotărâri de Guvern prin care județului Prahova să-i fie alocată suma de 32 milioane lei din Fondul de rezervă bugetară pentru securizarea surselor de apă și creșterii siguranței sistemului de alimentare.