Una dintre prioritățile noii administrații de la Câmpina a fost schimbarea vechilor panouri de afișaj stradal cu unele noi, măcar mai curate într-o primă fază...
După ce vechile panouri de afișaj - cele circulare - au fost retrase, s-a demarat o procedură de achiziție, iar zilele trecute au și fost montate primele panmouri noi de afișaj stradal. Acestea par ceva mai rezistente, au dublă față și au fost achiziționate de Primăria Câmpina de la societatea Pro Cinematic DPV Arad. S-au cumpărat zece panouri, costul unuia fiind de 560 lei, fără TVA.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

Comisia Municipală pentru Siguranța Circulației a decis instituirea de sensuri unice pe străzile Sondei și Bucea, în vederea fluidizării și eficientizării traficului rutier. Măsura se va aplica "în perioada următoare", fără a fi comunicată o dată exactă.